Beat Fojc obradovao navijače u kraljevskoj disciplini

Beat Fojc, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.02.2017. 14:59h

Švajcarac Beat Fojc osvojio je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijaša u Sent Moricu. Fojc, koji je prije dvije godine u Biver Kriku bio bronzani u spustu, do pobjede i drugog odličja na šampionatima svijeta došao je u vremenu minut, 38 sekundi i 91 stotinku.

U Svjetskom kupu ima sedam pobjeda, a posljednji put na pobjedničkom postolju bio je krajem januara u Garmiš-Partenkirhenu kao trećeplasirani u spustu.

Srebrnu medalju osvojio je Kanađanin Erik Gej sa 12 stotinki slabijim vremenom od pobjednika. To je njegovo drugo odličje u Sent Moricu, nakon što je bio zlatni u superveleslalomu. Ima i zlato iz Garmiš-Partenkirhena u spustu 2011. godine.

Bronzano odličje pripalo je austrijskom skijašu Maksu Francu, sa zaostatkom od 37 stotinki. To je njegovo prvo odličje na šampionatima svijeta.

U Svjetskom kupu ima jedan trijumf, u spustu, sredinom decembra prošle godine u italijanskoj Val Gardeni.

Šampion u spustu iz Biver Krika, Švajcarac Patrik Kueng i Norvežanin Kjetil Jansrud, imali su četvrto vrijeme, dok je na šestom mjestu završio Aleksander Amot Kilde iz Norveške.