Kamil Stoh najbolji u Saporou

93 pregleda 0 komentar(a)
Kamil Stoh, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.02.2017. 10:34h

Poljak Kamil Stoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Saporu.

Stoh, koji je bio drugi nakon prve serije, do pobjede došao je skokovima od 137,5 i 140 metara, za koje je dobio 262,7 bodova.

Osvajač novogodišnje turneje upisao je šesti trijumf ove sezone, ukupno 21. u Svjetskom kupu.

Austrijanac Andreas Velinger, vodeći nakon prve serije, bio je drugi skokovima od 140,5 i 132 metra i zbirom od 255,3 boda. Njegov sunarodnik, Stefan Kraft, bio je treći skokovima dužine 132 i 144 metra, za koje je dobio 249,6 bodova.

Poljak Macej Kot, koji je juče podijelio prvo mjesto sa Peterom Prevcom, završio je na četvrtom mjestu (133 i 138), peti je bio Norvežanin Danjel Andre Tande (138 i 142), a šesti Prevc (132 i 138).

Stoh je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.180, ispred Krafta sa 1.040 i Tandea sa 1.034 boda.