Kukalova donijela Češkoj prvo svjetsko zlato u biatlonu

Kukalova, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.02.2017. 16:29h

Čehinja Gabrijela Kukalova osvojila je zlatnu medalju u sprint trci na 7,5 kilometara u biatlonu na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Hohfilcenu.

Kukalova je bila precizna u oba stava, pogodila je svih 10 meta i trku završila za 19 minuta i 12,6 sekundi. Ona je tim rezultatom Češkoj donijela prvo zlato u biatlonu u pojedinačnoh konkurenciji na prvenstvima svijeta.

Njemica Laura Dahlmejer osvojila je srebrnu medalju, takođe je bila precizna svih 10 puta, ali je na kraju za pobjednicom zaostajala četiri sekunde, dok je Francuskinja Ane Ševalije osvojila bronzanu medalju sa 25,1 sekundom zaostatka i takođe svih 10 pogođenih meta.

Kukalovoj, aktuelnoj šampionki Svjetskog kupa, ovo je šesta medalja na velikim takmičenjima, uključujući i dva srebra s Olimpijskih igara 2014. godine iz Sočija.

Nekoliko sati prije početka današnjeg sprinta, Međunarodna biatlon federacija (IBU) suspendovala je Ruskinju Ekaterinu Glazrinu zbog sumnje na doping.