Šmidhofer osvojila zlato u superveleslalomu

Šmidhofer, koja je bez pobjede u Svjetskom kupu, do senzacionalnog trijumfa došla je u vremenu minut, 21 sekundu i 34 stotinke.
118 pregleda 0 komentar(a)
Šmidhofer, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.02.2017. 14:32h

Austrijanka Nikol Šmidhofer osvojila je zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijašica u švajcarskom Sent Moricu.

U karijeri ima samo dva plasmana na pobjedničko postolje, posljednje kao trećeplasirana u spustu krajem januara 2014. godine u Kortini Dampeco

Prije dvije godine u američkom Biver Kriku bila je četvrtoplasirana u spustu.

Šmidhofer je za 33 stotinke bila brža od drugoplasirane Tine Vajrajter iz Lihtenštana, dok je bronzana bila Švajcarkinja Lara Gut sa zaostatkom od 36 stotinki.

Vajrajter je u Sent Moricu osvojila prvu medalju, a Gut petu na šampionatima svijeta.

Gut, koja je ove sezone dobila tri superveleslalomske trke i vodeća je u plasmanu te discipline, nema svjetsko zlato, tri puta bila je srebrna i dva puta bronzana.

Na četvrtom mjestu završila je Njemica Viktorija Rebensburg, dok je peta bila Elena Kurtoni iz Italije.

Šampionka iz Biver Krika, Ana Feninger Veit, nije završila trku, a odustala je i Amerikanka Lindzi Von.

Slovenka Ilka Štuhec, koja je ove sezone ostvarila pet pobjeda u Svjetskom kupu, završila je na 11. mjestu.

Šampionat svijeta biće nastavljen sjutra superveleslalomom skijaša.

Skijašice će se u petak nadmetati u kombinaciji.