Stoh slavio pred svojom publikom i preuzeo primat u poretku Svjetskog kupa

Kamil Stoh, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2017. 18:21h

Poljak Kamil Stoh pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Visli. On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede i prve pozicije u generalnom plasmanu Svjetskog kupa došao je skokovima od 133 i 124 metra, za koje je dobio 268 bodovaa.

Stoh, koji je osvajač novogodišnje turneje, upisao je treći trijumf ove sezone, ukupno 18. u Svjetskom kupu. Austrijanac Štefan Kraft bio je drugi skokovima od 133 i 117 metara i zbirom od 251,7 bodova.

Njegov sunarodnik, Andreas Velinger, osvojio je treće mjesto skokovima dužine 127,5 i 120,5 metara, za koje je dobio 249,1 bod. Na četvrtom mjestu završio je Danijel Andre Tande (123 i 122,5), a na petom Slovenac Domen Prevc (120 i 128).

Stoh je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 733, ispred Prevca sa 691 i Tandea sa 687 bodova.