Ajačio ponovo slavio 3:0, Budvanska rivijera se oprostila od Evrope

OK Budvanska rivijera, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 17.01.2017. 20:43h

Ajačio se pokazao, ipak, kao nepremostiva prepreka za Budvansku rivijeru - nakon maksimalnog poraza u Budvi, crnogorski šampion je i večeras na Kozici izgubio 3:0 od francuskog predstavnika i tako završio nastup na evropskoj sceni za ovu sezonu.

Kao i u prvom meču, Budvani su dobro parirali rivalu u prvom i trećem setu, ali ponovo, takođe u trećem setu, nijesu iskoristili set loptu i priliku da dvomeč sa Ajačiom završe makar sa kojim osvojenim setom.

Gosti su u prvom setu bili u igri do 17:17, kada je Ajačio serijom 4:0 prelomio set.

U drugom setu je sve bilo odlučeno već na prvom tehničkom tajm-autu, na kojem je francuski tim poveo 8:0!

Treći set je bio najneizvjesniji, jer su ekipe često smjenjivale u vođstvu. Ajačio je vodio 20:18, Budvani 22:20 i 24:22, ali nijesu iskoristili dvije set lopte. Ajačio, zato, jeste svoju treću set-meč loptu...

Izabranici Milana Markovića su odigrali šest evropskih duela u ovoj sezoni, prva dva u drugom kolu Lige šampiona protiv danskog Gentoftea (0:3, 1:3), nakon čega su takmičenje nastavili u CEV kupu.

U prvom kolu Budvani su eliminisali finski Loimu (3:2, 3:2), dok su u šesnaestini finala morali da polože oružje pred Ajačiom...

Ajačio - Budvanska rivijera 3:0 (25:20, 25:11, 28:26)

Ajačio - Dvorana: „Ajačio”. Gledalaca: 650. Sudije: Gargasas (Litvanija) i Fuentes Barasa (Španija). Poeni iz napada: Ajačio 35, Budvanska rivijera 35. Poeni iz bloka: Ajačio 11, Budvanska rivijera 6. Poeni iz servisa: Ajačio 3, Budvanska rivijera 2. Greške: Ajačio 14, Budvanska rivijera 29.

Ajačio: Eksiga (libero), Takaniko 2, Busije 4, Dejli 6, Lakasi 12, Petreas 4, Kastar 2, Stoilović 7, Petrov, Simovski 12.

Budvanska rivijera: Zoranić, Mamedov 1, Marović, Lečić, Lakčević (libero), Nikolić 19, Ivanović 4, Hurtado 10, Kilko 3, Karabali 6, Prušević.