Argentina sa penala do finala sa Njemačkom

U penal seriji za Argentinu su pogodili Mesi, Garaj, Aguero i Rodriges, dok su za Holandiju precizni bili Roben i Kajt. Romero je odbranio šuteve Flara i Snajdera
64 pregleda 25 komentar(a)
Ažurirano: 09.07.2014. 23:13h

Argentina je u finalu! Penal rulet je pripao "gaučosima" (4:2), koji će se u nedjelju boriti za titulu protiv Njemačke, i pokušati da se revanširali za poraz u finalu 1990. godine u Italiji.

Susret je poslije 90 minuta igre i produžetaka završen bez golova (0:0).

"Gaučosi" slave golmana Romera, junaka prilikom izvođenja penal-serije i u prilici su da se bore za treću titulu planetarnog šampiona.

Južnoamerička selekcija izborila je svoje peto finale Mundijala, nakon 1930, 1978. i 1986. i 1990. godine, a u reprizi duela za trofej iz 1978. ponovo su bili uspješniji od "narandžastih".

Posle pune 24 godine "gaučosi" su dočekali šansu da se bore za titulu i to nigdje drugde nego na terenu "vječitog" rivala Brazila.

Nakon slavlja 1978 i 1986. Argentina će pokušati da se domogne trofeja u velikom finalu sa Njemačkom, koja je juče u Belo Horizonteu deklasirala domaćina prvenstva rezultatom 7:1.

Večerašnji duel na Korintijans Areni nije ispunio očekivanja ljubitelja fudbala jer, osim mnogo trčanja, nije viđeno skoro ništa. Nije bilo puno uzbuđenja, šansi, akcija i pravih fudbalskih poteza, a dva tima vodila su "rovovsku" borbu" uglavnom na sredini terena.

Nije bilo ni tempa, kreativnosti ni ideja za rješenje pred protivničkim golom, jer su se rivali orijentisali na oprezno i taktičko nadmudrivanje.

Obostrane polušanse mogle bi da se izbroje na prste jedne ruke, a one prave viđene su tek u završnici borbe (Roben 91, Palasio 115, Rodrigez 117, Kajt 120), tako da je uglavnom sve proteklo u fudbalskoj monotoniji.

Nešto konkretniji u produžecima bili su Holanđani, međutim, u njihovim redovima večeras nije bilo izrazito raspoloženog pojedinca koji bi mogao da prođe kroz zgusnutu odbranu "gaučosa", to nije uspio ni Van Persi, koji je zaigrao uprkos stomačnim problemima.

Holandija je tako ostala na tri polufinala svjetskog prvenstva i nije ponovila uspjeh iz Južne Afrike, gdje je u borbi za titulu poražena od Španije.

Argentina nikako nije blistala, međutim, umjela je da odigra na rezultat i zasluženo je na kraju slavila, uprkos činjenici da je glavna zvijezda tima Lionel Mesi bio skoro neprimjetan...

PENAL SERIJA

2:4 (Rodriges je pogodio)

2:3 (Kajt je pogodio i smanjio zaostatak)

TOK MEČA

Kraj meča, završeno je 0:0, penali će odlučivati o finalisti!

120. minut: Igraće se minut nadoknade

117. minut: Rodriges je loše šutirao nakon odlične akcije Mesija. Još jedna propuštena prilika za "gaučose"

115. minut: Odlična prilika za Palasija, bio je sam ispred Silesena, ali je loše šutirao glavom, pa je golman Holandije uhvatio loptu

110. minut: Sa distance je probao De Fraj,ali bez uspjeha

109. minut: Sabaleta se vratio u igru

106. minut: Sabaleta je na zemlji, nakon nezgodnog sudara sa Kajtom. Ukazuje mu se pomoć

Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

105. minut: Žuti karton za Huntelara, zbog starta sa leđa nad Maskeranom

100. minut: Posljednji adut Sabelje, Rodriges mijenja Lavecija

99. minut: Dribling u lijevu stranu Robena, šut ljevicom, ali lak posao za Romera

96. minut: Posljednja izmjena u holandskom timu, Huntelar je zamijenio kapitena Van Persija

Krenuli su produžeci

Kraj neuzbudljivih regularnih 90 minuta. Roben je u zaostavnom vremenu mogao donijeti Holandiji prolaz u finale, ali...Igraće se produžeci.

90+1. minut: Najbolja prilika na meču, za Holandiju. Roben je nakon duplog pasa sa Snajderom imao šansu meča, ali je oklijevao, pa mu je Maskerano izblokirao šut

90. minut: Igraće se tri minuta sudijske nadoknade

89. minut: Bliži se kraj regularnog dijela meča. I dalje bez prave šanse za gol na obje strane.

81. minut: Dvostruka izmjena u Argentini, Palasio i Aguero umjesto Peresa i Iguaina

75. minut: Iguain se našao u prilici, šutirao je iz blizine, ali je pogodio spoljni dio mreže. Napadač Napolija je bio i u ofsajdu

74. minut: Janmat je centrirao sa desne strane, Van Persi je pokušao iz okreta, ali je šutirao preko gola

62. minut: Izmjena u Holandiji, Klasi je zamijenio De Jonga

58. minut: Dobra akcija Lavecija, ubacio je loptu kao Iguainu, ali je Janmat otklonio opasnost

51. minut: Iznenadna prilika za Argentinu, Silesen je istrčao ispucao loptu, ona je pogodila Mesija, ali je srećom po "lale" otišla pored stative

50. minut: Snajder je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla visoko preko gola

49. minut: Prvi žuti karton za Argentinu, De Mikelis je dobio karton zbog faula nad Robenom

Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u holandskom timu, Janmat je zamijenio Martinsa Indija.

Kraj prvog poluvremena. Bez prave igre, bez prilika za gol i bez uzbuđenja. Igra se oprezno sa obje strane, ali i neprecizno u završnici akcija.

45+2 minut: Argentina je mogla bolje da završi napad, ali je Roho bio neprecizan kada je želio centaršutom da uposli Iguaina

45. minut: Dva minuta sudijske nadoknade

45. minut: Mesi je izveo slobodan udarac, ubacio je loptu u šesnaesterac, ali je Roho u napadu faulirao Silesena

45. minut: Prvi žuti karton na meču, Martins Indi je nesportski zaustavio Mesija

41. minut: I dalje bez velikih uzbuđenja u drugom polufinalu Mundijala

32. minut: Prvi korner za Holandiju, izveo ga je Snajder, a Romero je dva puta u istoj akciji izboksovao loptu i otklonio opasnost po gol Argentine

29. minut: Maskerano se vratio na teren

27. minut: Maskerano je na zemlji, nakon sudara glavama sa Vajnaldumom. Ukazuje mu se pomoć

24. minut: Laveci je izveo korner, Garaj je iz teške pozicije pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola

21. minut: Novi korner za Argentinu, ali ponovo bez opasnosti po gol Holandije

18. minut: Korner za Argentinu, lukavo po zemlji je izveo Mesi, ali su Holanđani otklonili opasnost.

15. minut: Slobodan udarac za Argentinu, srušen je Peres, na 17-18 metara od gola Holanđana. Naravno, pokušao je ljevicom Mesi, ali pravo u SIlesena.

13. minut: Prvi pokušaj Holanđana, Snajder je pokušao desnom nogom sa oko 22-23 metra, ali je lopta otišla pored gola

10. minut: I dalje bez šuteva na golove, uglavnom se borba vodi na sredini terena

5. minut: Za sada bez opasnosti po oba gola, obje ekipe su dosta neprecizne u završnim pasovima

Utakmica je počela!

Njemačka je večeras dobiti protivnika u finalu - Holandija i Argentina u Sao Paulu igraju drugi polufinalni meč Mundijala, koji su do sada obilježile goleade, rekordi i debakli dva favorita.

Prvo je Španija, aktuelni šampion, eliminisana još u grupi, a Njemci su sinoć u Belo Horizonteu demonstrirali silu i počistili Brazilce sa 7:1...

U sastavu Argentine večeras neće biti povrijeđenog Anhela di Marije, a selektor Alehandro Sabelja je u sastavi vratio Markosa Roha, koji je propustio četvrtfinalni meč sa Belgijom zbog suspenzije.

Kao i u okršaju sa Belgijancima, mjesto je ispred Fernanda Gaga dobio Lukas Bilja.

S druge strane, Luj van Gal je "aktivirao" oporavljenog Najdžela de Jonga, koji je dobio šansu ispred ofanzivnijeg Memfisa Depaja.

Pred početak polufinalne utakmice prvenstva svijeta između Argentine i Holandije minutom ćutanja biće odata pošta preminulom velikanu svketskog fudbala Alfredu di Stefanu.

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) saopštila je da je ova odluka doneta nakon konsultacija sa Fudbalskim savezom Argentine i Realom iz Madrida.

"Uoči utakmice biće održan minut ćutanja u znak sjećanja na Di Stefana, a njegova slika biće prikazana na velikom ekranu stadiona. Osim toga reprezentativci Argentine nosiće crni flor oko ruke", navodi se u saopštenju FIFA.

Sastavi

Holandija (3-5-2): Silesen - Flar, De Fraj, Martins Indi - Kajt, De Jong, Vajnaldum, Blind, Snajder - Roben, Van Persi.

Argentina (4-3-3): Romero - Sabaleta, Demikelis, Garaj, Roho - Maskerano, Bilja, Peres - Mesi, Laveci, Iguain.