Bojić kažnjen 500 eura zbog napada na sudiju

Bojić je još i dobro prošao, pošto je maksimalana novčana kazna za ovakav prekršaj 600 eura uz/ili od jednog do šest mečeva zabrane nastupa, što je ovoga puta izostalo.
93 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 16.11.2011. 23:19h

Odbojkaš Sutjeske Vladimir Bojić kažnjen je novčanom kaznom u iznosu od 500 eura zbog fizičkog napada na Predraga Beljkaša, prvog sudiju meča 5. kola Prve muške lige Mornar - Sutjeska (2:3), odlučio je Komesar takmičenja Odbojkaškog saveza Crne Gore Rajko Tijanić.

Incident se dogodio u trećem setu, kada je Vladimir Bojić, koji je u drugom setu već dobio žuti karton zbog prigovora (koji donosi poen protivniku), burno verbalno reagovao nakon žutog kartona kapitenu Nikšićana Slobodanu Bojiću, inače njegovom rođenom bratu, zbog čega je Beljkaš pokazao Vladimiru i crveni karton, koji znači isključenje (igrač ne može igrati do kraja seta i mora ostati da sjedi u kaznenom prostoru).

Sve to, međutim, nije smirilo mlađanog primača Sutjeske, koji je nekoliko puta odgurnuo sudijsku stolicu na kojoj je bio Beljkaš, i samo zahvaljujući tome što je stolica bila vezana kanapom za stub, Beljkaš nije pao, čime su izbjegnute teže posljedice ovog incidenta. Zbog ovakvog gesta, Bojić je zaradio žuti i crveni karton zajedno, što po pravilima odbojkaške igre znači odstranjenje do kraja utakmice.

Visokom novčanom kaznom, neuobičajenom za odbojkaške prilike, Bojić, bivši kadetski i juniorski reprezentativac Crne Gore, te član Budućnosti, još je i dobro prošao, pošto je maksimalana novčana kazna za ovakav prekršaj 600 eura uz/ili od jednog do šest mečeva zabrane nastupa, što je u ovom slučaju izostalo.

Tijanić je kaznio i igrača Mornara Blaža Dobrkovića, koji će „zbog neprimjerenog ponašanja prema službenim licima po završetku utakmice 3. kola Prve muške lige između Mornara i Volej stara morati da plati novčanu kaznu od 50 eura.