Bronza Ivani Šunjević

Džudistkinja Ivana Šunjević osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za kadete u Atini
Ažurirano: 05.07.2014. 19:46h

Crnogorska kadetska džudo reprezentacija nastavila je uspješan niz osvajanja medalja, pošto je Ivana Šunjević osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u Atini.

Šunjević je juče, drugog dana takmičenja do medalje došla nakon pet borbi u kategoriji do 63 kilograma. U prvom kolu je bila slobodna a u drugom je na vazari i juko savladala Moldavku Margaritu Musteu, da bi potom na vazari izgubila od Britanke Lubjane Piovesane, koja je ipak omogućila Šunjević plasaman u repasaž.

Šunjević se mučila u prvom krugu repasaža ali je za kazneni poen bila bolja od Poljakinje Stefanije Kovicki, a naredne dvije borbe do bronze završila je iponom. Prva je “pala” Francuskinja Emu Klemens a onda i Ukrajinka Anastasija Borisjenko.

U istoj kategoriji Mirjana Milić je izgubila u drugom kolu, baš kao i Janko Vulović (-66). U toj kategoriji Jakub Nurkoviće je zastao na prvoj prepreci. I Danilo Todorović je izgubio prvu borbu do 73 kilograma.

Danas će na tatami još četiri naša takmičara: Lazar Ćupić i Zvezdan Đukić (-81), Milija Darmanović (-91) i Jovana Peković (-70).