Budućnost najuspješnija na prvenstvu Crne Gore

Članovi Budućnosti osvojili su osam zlatnih, pet srebrnih i devet bronzanih odličja na seniorskom prvenstvu Crne Gore u Podgorici
169 pregleda 0 komentar(a)
Karate klub Budućnost, Foto: Karate klub Budućnost
Ažurirano: 10.03.2014. 22:32h

Karatisti Budućnosti sa osam od ukupno 16 zlatnih medalja najuspješniji su učesnici seniorskog prvenstva Crne Gore u Podgorici.

Članovi Budućnosti osvojili su i pet srebrnih i devet bronzanih odličja.

Karatistima podgoričkog Omladinca pripalo je šest zlatnih odličja, dok je treće mjesto u generalnom plasmanu osvojio Ulcinj, čiji su takmičari osvojili četiri srebrne i dvije bronzane medalje.

Po jednog prvaka Crne Gore imaju i nikšićki Onogošt i Bratstvo.

U katama pojedinačno titule prvaka osvojili su karatisti Budućnosti Mijat Vojvodić i Milena Milačić.

Takmičari tog kluba bili su najuspješniji u katama ekipno u obje konkurencije.

U borbama ekipno trijumfovali su karatisti Budućnosti i takmičarke Omladinca.

U pojedinačnoj konkurenciji zlatne medalje osvojili su Arsenije Tadić (do 60, Budućnost), Vladimir Jović (do 67, Omladinac), Stefan Karadžić (do 75, Budućnost), Danilo Lučić (do 84, Onogošt) i Vuko Šuković (preko 84, Budućnost).

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile Ana Drašković (do 50, Omladinac), Maja Kastratović (do 55, Bratstvo), Jelena Maksimović (do 61, Omladinac), Marina Raković (do 68, Omladinac) i Dragana Konjević (preko 68, Omladinac).

Na prvenstvu Crne Gore učestvovalo je 70 takmičera iz deset klubova.