Crna Gora pobijedila Britansku ratnu mornaricu u ragbiju

99 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 29.03.2017. 18:49h

Ragbi tim Crnogorskih vukova pobijedio je danas u prijateljskoj utakmici rezultatom 53:23 ekipu Britanske ratne mornarice, koja je u posjeti Crnoj Gori.

Utakmica je odigrana na stadionu Crvene stijene u Tološima pred oko stotinu gledalaca.

Crnogorski tim, sastavljen od igrača svih klubova, poveo je već u drugoj minuti esejom Mirka Garčevića, dok je iz pretvaranja bio precizan Srđan Popović za vođstvo od 7:0. Britanski marinci ubrzo smanjuju sa esejom na 7:5. Nakon dobrog proboja Aleksandra Milosavljevića i dodavanja, novi esej za Vukove postiže Marko Andrić kojim povećava vođstvo na 12:5.

Nakon toga crnogorski igrač Budimir Andrić dobija žuti karton, pa domaćin igra sa igračem manje deset minuta. Naredna dva napada Britanci uspješno završavaju, postižući dva eseja i pretvaranje čime prelaze u vođstvo 12:17.

Ubrzo esej za izjednačenje postiže Aleksandar Milosavljević.

Do kraja poluvremena Crnogorsci su bili dominantni na terenu i još po jedan esej postižu Danilo Adžić i Marko Andrić, pa je rezultat na poluvremenu bio 27:17.

Uspješna igrana "vukova" nastavljena je i u drugom poluvremenu. Novi esej postiže Marko Andrić, a uspješan iz pretvaranja bio je Miloš Kuvelja za 34:17. Još jedan esej postiže Danilo Adžić, a pretvaranje pogađa Marko Andrić za 41:17.

Britanski marinci novim esejom smanjuju na 41:23. Međutim, to je bilo sve što su mogli uraditi jer za Vukove do kraja utakmice eseje postižu Danilo Adžić i Milorad Marković, a pretvaranje Damjan Čelebić za konačnih 53:23.

U subotu je novi zanimljiv dan za ljubitelje ragbije. Nastavlja se regionalna Super liga a Vukovi će u Tološima ugostiti prvaka Srbije ekipu BRK Crvena Zvezda. Utakmica počinje u 14 časova.