Devet medalja za crnogorsku selekciju

Jelena Maksimović je do zlata savladala i evropsku prvakinju Anu Lenard
89 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 04.10.2014. 20:44h

Prvog dana takmičenja na 14. Hrvatska openu u Rijeci crnogorska selekcija je osvojila devet medalja - tri zlatne, četiri srebrne i dvije bronzane. Posebno težak žrijeb imala je Jelena Maksimović, ali je sjajna karatistkinja Omladinca u borbama do 61 kilogram uspjela da osvoji zlato sa četiri pobjede, a u finalu je nadvisila prvakinju Evrope Anu Lenard sa 1:0. Sjajna je bila i Biserka Radulović, pošto je najbolja karatistkinja Budućnosti bila zlatna u katama pojedinačno a srebrna u timu sa sestrom Tijanom i Ninom Ražnatović.

Zlato je osvojio i muški kata tim reprezentacije i Budućnosti, Stefan Pajović, Srđan Vuković i Mijat Vojvodić, koji je u pojedinačnoj konkurenciji bio bronzani.

Ostale medalje osvojili su reprezentativci iz redova Omladinca, Vladimir Jović srebro u kategoriji do 67 kilograma, a druga mjesta pripala su i Ani Drašković do 50, Marini Raković do 68 kilograma, dok je Dragan Konjević u teškoj bila bronzana.