Ekvador nastavio da sanja, Honduras prežaljen

"Trikolori" slavili sa 2:1 i izjednačili se na drugom mjestu u grupi E sa Švajcarcima
Ener Valensija, Mundijal, Ekvador, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 21.06.2014. 00:22h

Ekvador je preživio, sačuvao je snove o osmini finala makar do posljednjeg kola u grupi E.

"Trikolori" su u meču "na nož", gdje poraženi praktično gubi sve šanse za prolaz, pobijedili Honduras sa 2:1 i presudiće 3. kolo u kojem Ekvador igra sa Francuskom.

Tim Rejnalda Ruede ima tri boda, isto koliko i Švajcarska na drugom mjestu, ali i za dva pogotka bolju gol razliku od sastava koji predvodi Otmar Hicfeld (3:3 - 4:6).

Duel u Kuritibi je riješio Ener Valensija, dvostruki strijelac za Ekvador u 34. i 65. minutu.

Honduras, koji je vodio golom Karlosa Kostlija u 31. minutu, može da pakuje kofere - nakon dva kola ima dva poraza uz gol razliku 1:5.