Fetelu 11. pol pozicija

Fetel je do 11. pol pozicije ove sezone, 26. u karijeri, došao u vremenu minut, 44 sekunde i 38,1 stotinku.
Sebastijan Fetel, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.09.2011. 15:52h

Vozač Red bula, Njemac Sebastijan Fetel, startovaće sa pol pozicije u 14. trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja će sjutra biti vožena za Veliku nagradu Singapura.

Njegov klupski drug, Australijanac Mark Veber, osvojio je drugo mjesto, dok će iz drugog reda, sa treće i četvrte pozicije, trku početi vozači Meklarena, Britanci Dženson Baton i Luis Hamilton.

Španac Fernando Alonso u Ferariju bio je peti, dok je njegov klupski drug Felipe Masa kvalifikacije završio na šestom mjestu.

Staza trke za VN Singapura duga je 5,6 kilometra, a vozi se 61 krug.