Frajtag do prve pobjede u sezoni

Ričard Frajtag, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.12.2014. 18:11h

Njemački ski skakač Ričard Frajtag pobjednik je današnjeg takmičenja Svjetskog kupa u švajcarskom Engelbergu.

Drugo mjesto zauzeo je Čeh Roman Kudelka, dok su treće mjesto podijelili Austrijanac Mihael Hajbok i Slovenac Jernej Damjan.

Frajtag je do prve pobjede u sezoni, a četvrte u karijeri došao pošsto je ostvario skokove od 128,5 i 135,5 metara, odnosno osvojivši 277,7 bodova.

Drugoplasirani Kudelka zaostajao je samo 0,6 bodova za pobjednikom današnjeg takmičenja. On je ostvario skokove od 128 i 136,5 metara.

Hajbok je poslije prve serije bio na liderskom mjestu, ali je u drugoj seriji prilično loše skočio. Austrijanac je osvojio ukupno 276,2 boda, pošto je ostvario skokove od 133,5 i 131 metar.

Takođe, na podijumu se našao i pobjednik kvalifikacija, Damjan, koji je poslije prve serije bio na petom mjestu. On je imao isti bodovni učinak kao i Hajbok.

Damjan je u prvoj seriji ostvario skok od 131,5 metar, ali je dobio prilično slabe ocjene, jer mu doskok nije bio na najvišem nivou. U drugoj seriji Slovenac je ostvario skok od 135 metara.

Drugoplasirani poslije prve serije skokova bio je Slovenac Peter Prevc, koji je tada skočio 132 metara, ali u drugoj seriji podlegao pritisku, kao i Hajbok. Prevc je na kraju osvojio 274,8 bodova i zauzeo peto mjesto.

Prvu desetoricu kompletirali su Austrijanac Štefan Kraft, Njemac Zeverin Frojnd, njegov sunarodnik Markus Ajsenbihler, Švajcarac Simon Aman i Norvežanin Rune Velta.

Vodeći u generalnom plasmanu Norvežanin Anders Fanemel zauzeo je tek 21. mjesto.

U generalnom plasmanu lider je Fanemel sa 440 bodova, drugi je Frojnd sa 397, treći je Hajbok sa 373.

Takmičenje u Svjetskom kupu nastaviće se sutra u Engelbergu, kada je od 14.30 na programu drugi takmičarski dan.