Razvojni tim popularne video-igre Valorant nudi igračima do 100.000 dolara ako otkriju bagove ili prevarante u igri.
Valorant je taktička pucačina iz prvog lica koja je prvobitno objavljena 2020. godine. Istovremeno, Riot Games je predstavio novi anti-cheat softver Vanguard. Od tada sprovode program pod nazivom Bug Bounty, koji nagrađuje igrače za prijavljivanje grešaka, varalica i hakova.
“Pozivamo istraživače koji uspješno identifikuju nove i posebno ozbiljne sigurnosne probleme da se pridruže Riotovom privatnom programu za nagrade za otkrivanje bagova na platformi HackerOne, gdje nagrađujemo otkrića novčanim nagradama”, obećali su iz tima dodajući da igrači i zajednica istraživača pomažu da brzo riješe sigurnosne probleme.
Igrači mogu zaraditi između 250 dolara i 100.000 dolara za prijavljivanje bagova, uključujući probleme sa sigurnošću na internetu, iskorišćavanje grešaka u igri i druge sigurnosne prijetnje.
“Ako nam možete pomoći da zaštitimo naše igrače i njihove podatke odgovornim identifikovanjem novih sigurnosnih problema koje treba da riješimo, vi ste sjajni i želimo da vas nagradimo”, poručili su iz razvojnog tima Valoranta, te dodali da bagovi koji ispunjavaju uslove za nagradu budu nagrađeni na osnovu ozbiljnosti.
“Ako Riot mora da implementira izmjene u kodu kako bi riješio sigurnosni problem, velika je vjerovatnoća da taj bag ispunjava uslove za nagradu,” piše na zvaničnom sajtu. Da bi igrač preuzeo nagradu, potrebno je da pošalje e-mail na bugbounty@riotgames.com.
Od kada je Bug Bounty program pokrenut 2018. godine, Riot je isplatio preko 2,3 miliona dolara, od čega skoro 40.000 dolara u posljednja tri mjeseca. Prema zvaničnom sajtu, prosečna nagrada iznosi 750 dolara.
Tokom vikenda, Riot je potvrdio novi set pravila za igrače Valoranta, uključujući klauzulu u uslovima korišćenja koja omogućava kompaniji da banuje igrače zbog njihovih postupaka van igre.
“Na primer, ako kreator koristi uvredljive izraze protiv protivničkog igrača ili saigrača tokom strima, ali ne u igri putem četa ili glasovne komunikacije, i dalje možemo izdati kaznu kao da se takvo ponašanje dogodilo u igri”, napominju oni.
Bonus video: