Jansrud najbolji u superveleslalomu

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Endrju Vajbreht sa 30 stotinki zaostatka za pobjednikom, a bronzanu medalju su podijelili Kanađanin Jan Hudec i Amerikanac Bode Miler
Kjetil Jansrud, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.02.2014. 10:27h

Norveški skijaš Kjetil Jansrud osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Jansrud je do najvećeg uspjeha u karijeri došao u vremenu minut, 18 sekundi i 14 stotinki.

To je njegovo treće olimpijsko odličje u karijeri.

U Sočiju ima i bronzu u spustu, dok je prije četiri godine u Vankuveru bio srebrni u veleslalomu.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Endrju Vajbreht sa 30 stotinki zaostatka za pobjednikom.

On je bio na pobjedničkom postolju u superveleslalomu i prije četiri godine, kada je bio bronzani.

Sa 53 stotinke slabijim vremenom od pobjednika bronzanu medalju osvojili su Kanađanin Jan Hudec i Amerikanac Bode Miler.

Hudec je do do danas bio bez medalje, dok je Mileru to šesto olimpijsko odličje.

Ima dvije bronzane, tri srebrnu i jednu zlatnu.

Na petom mjestu završio je Austrijanac Otmar Štritberger, šesti je bio njegov sunarodnik Maks Franc, a sedmi Aksel Lund Svindal.