Kanađankama nakon produžetka zlato u hokeju

Hokejašice Kanade, Foto: Beta AP
Ažurirano: 20.02.2014. 20:35h

Ženska hokejaška reprezentacija Kanade osvojile su zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, pošto je danas u finalu, poslije produžetka savladala SAD sa 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0).

Kanada je bila bolja od Amerikanki i u grupnoj fazi, interesantno takođe 3:2.

Dvostruki strijelac za Kanadu bila je Mari-Fili Pulan, jedan pogodak postigla je Brijen Džener, dok su golove za SAD dale Megan Dagan i Aleks Karpenter.

Bronzu je osvojila Švajcarska koja je u meču za treće mjesto nad Šveđankama sa 4:3, i to nakon velikog preokreta.

Šveđanke su u posljednju trećinu ušle sa 2:0, ali ih je presjekao gol, koji su primile u drugom minutu posljednje dionice. Švajcarkinje su uhvatile ritam i na minut do kraja su imale dva gola prednosti. Šveđanke su u posljednjem napadu samo ublažile poraz.