Lorenco pobijedio na Muđelu

70 pregleda 1 komentar(a)
Horhe Lorenco, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.05.2015. 15:46h

Vozač Jamahe Horhe Lorenco pobijedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Italije i na šest bodova smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za klupskim kolegom Valentinom Rosijem.

Lorenco je pobijedio za 41 minut i 39,173 sekundi, čime je ostvario treći uzastopni trijumf u sezoni.

On je u prvom krugu preuzeo vođstvo od Andrea Dovicioza i dominantnom vožnjom ostvario pobjedu.

“Tri uzastopne pobjede. Mislim da sam taj niz imao nekoliko puta u Moto GP šampionatu, ali sada je cilj da ostvarim i četvrtu pobjedu. Biće teško, ali pokušaćemo”, rekao je Lorenco.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Dukatija Andrea Janone sa više od pet sekundi zaostatka, a sekundu kasnije kroz cilj je prošao Rosi.

Dvostruki uzastopni šampion Mark Markes nije završio trku, pošto je šest krugova prije kraja izleteo sa staze.

Prije trke Rosi je imao 29 bodova prednosti nad Lorencom, a sada ima šest, 118 prema 112.