Maksimalne pobjede Luke Bar i Galeba

67 pregleda 0 komentar(a)
Logo OSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 31.10.2014. 21:43h

Odbojkašice Luke Bar i Galeba upisale su očekivane i maksimalne pobjede u 3. kolu Prve lige.

Luka Bar je do treće pobjede stigla u Kotoru protiv Gimnazijalca sa 3:0 (25:3, 25:13, 25:14). Šampion je opravdao ulogu favorita, a kolika je razlika u kvalitetu pokazao je prvi set, u kojem je domaćin osvojio svega ti poena.

Trener "sirena" Vladimir Milačić je u nastavku meča ukazao šansu i mlađim igračicama, što se nijeodrazilo na rezultat.

Galeb u Podgorici, takođe, stigao do trećeg trijumfa savladavši Budućnost Bemaks 3:0 (25:13, 25:17, 28:26).

U duelu dvije mlađane ekipe, Budućnost je u prvom setu imala priključak do 5:5, u drugom je domaćin vodio do 12:11, nakon čega je Galeb preokrenuo.

Treći set je bio najuzbudljiviji, Budućnost je povela 5:0, 8:2, a onda čak 20:10 i 24:20. Sve to, međutim, nije bilo dovoljno podmlađenom i potpuno novom timu vicešampiona, pa su Baranke preokrenule i na kraju stigle do maksimalne pobjede.

Sjutra se igraju preostala tri meča, a sastaju se Budva - Lovćen (15.30), Gorštak - AOK Rudar (18) i Morača - Nikšić (18.30).

Gimnazijalac – Luka Bar 0:3 (3:25, 13:25, 14:25)

Kotor - Dvorana: Gimnazija. Gledalaca: oko 100. Sudije: Nikola Plamenac i Bojana Dragnić (oboje iz Bara)

Gimnazijalac: A. Ćetković, T. Pajović, A. Vukadinović, M. Tomić , M. Jovanović, M. Kapetanović, A. Parapid, M. Parapid, D. Vujković, N. Fuštić, K. Radulović, E. Krasnići. Trener: Božidar Barbić

Luka Bar: M. Bojović, Š. Duraković, M. Cenović, V. Joksimović, D. Peruničić, M. Rosić, E. Hadžisalihović, D. Vuković, A. Vujanović, D. Barjaktarović. Trener : Vladimir Milačić.

Budućnost Bemaks – Galeb 0:3 (13:25, 17:25, 26:28)

Podgorica - Dvorana: JU Medicinska škola. Gledalaca: oko 50. Sudije: Branimir Janjević i Dragana Vučinić (oboje iz Podgorica)

Budućnost Bemaks: Vujošević, Malagić, Maljević I., Baković, Pavlović, Mijović, Drešić, Adžić, Perošević, Joketić, Maljević M., Prelević. Trener: Ognjen Babalj

Galeb: Vujošević I.,Čavić, Olić, Mašanović, Ratknić, Malović, Vojvodić, Đukić, Vulević, Vujošević L., Vujović, Radević. Trener: Nikola Masoničić