Marijin rekord malo za finale

Bogavac je hicem od 48,66 metara zauzela 13. mjesto, i bila je prva ispod crte od 12 finalistkinja.
Ažurirano: 10.07.2013. 20:56h

Iako je atletičarka mojkovačke Tare, Marija Bogavac u trećoj seriji bacanja koplja u Donjecku, na 8. Svjetskom prvenstvu za juniore i mlađe juniore, popravila najbolji lični rezultat za čak dva metra i 11 centimetra, nije uspjela da se plasira u finale.

Bogavac, koja je kvalifikacionu normu ispunila rezultatom 46,55 metara, u Donjecku je prestupila u prvoj seriji, u drugoj je bacila na 47,88, da bi u trećoj dodatno popravila lični rekord.

Tek, u konkurenciji 20 takmičarki Bogavac je bila četvrta u kvalifikacionoj grupi B, a ukupno je bila 13. od 49 bacačica i za prolazak u finale nedostajalo je još 44 centimetra.

Za razliku od Bogavac, naš drugi učenik u Donjecku, sprinter Blagota Petričević je bio daleko od prolaska u polufinale trke na 100 metara. Atletičar AK Podgorica je u drugoj kvalifikacionoj grupi bio šesti sa rezultatom od 11,55 sekundi.

Petričević je podbacio, pošto bi mu kvalifikaciona norma koju je ispunio za Donjeck, 10,96 sekundi, donijela prolazak u polufinale.

Za naše mlađe juniore je Svjetsko prvenstvo u Donjecku završeno već prvog dana, ali će već danas crnogorska atletika imati predstavnike na Evropskom prvenstvu za seniore do 23 godine u finskom Tampereu.

Kvalifikacione norme ispunila su dvojica naših atletičara, bacač mojkovačke Tare Danijel Furtula i desetobojac Darko Pešić.

Furtula ima ispunjene norme u bacanju diska i sa rezultatom 64,60 metara zauzima drugo mjesto na tablicama Evropske atletske asocijacije (EAA), a kvalifikovao se i u bacanju kugle sa hicem od 18,46 metara. Pešić je normu ispunio rezultatom od 7.491 bod. On takmičenje počinje danas prvom disciplinom u trci na 100 metara od 10,10 sati.

Furtula startuje prekosjutra u kvalifikacijama u bacanju diska od 17,10 časova.