Milačić objavio širi spisak seniorki za kvalifikacije za EP i Evropsku ligu - Vijesti.me
ODBOJKA

Milačić objavio širi spisak seniorki za kvalifikacije za EP i Evropsku ligu

Odbojkašice Crne Gore
Odbojkašice Crne Gore (Foto: facebook)

Osim nekoliko mladih igračica (Jovana Vukčević, Katarina Budrak, Tijana Kruta, Tamara Vučetić, Marijana Mašanović, Ivana Đaković...), koje, kako kaže selektor, predstavljaju budućnost ženske crnogorske odbojke i koje će teško dobiti šansu u prvim predstojećim akcijama, prava novina na spisku širem Vladimira Milačića za prvu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i debitantski nastup u Evropskoj ligi je talentovana tehničarka obrenovačkog TENT-a, Tamara Roganović.

Rodom iz Vrbasa, ali crnogorskog porijekla (otac porijeklom sa Cetinja, majka rodom iz Nikšića, rekao nam je generalni sekretar OSCG Ivan Bošković), 21-godišnja Roganović je igrala odličnu sezonu u srpskoj ligi, iako je njen klub neslavno završio sezonu, u kojoj je u dobrom dijelu šampionata bio na prvoj poziciji, ali je eliminisan najprije u četvrtfinalu Kupa Srbije, a potom i u četvrtfinalu plej-ofa Super lige.     

Naša selekcija će u prvoj rundi kvalifikacija za EP igrati u grupi 2 sa Litvanijom, Norveškom i Bosnom i Hercegovinom. Turnir će biti odigran u litvanskom Alitusu, od 20. do 22. maja, a dvije prvoplasirane selekcije nastaviće kvalifikacije u drugoj rundi.

U Evropskoj ligi „crvene” će igrati u grupi B sa selekcijama Azerbejdžana, Francuske i Španije. 

Prvi turnir na programu je od 3. do 5. juna u Crnoj Gori, a drugi sedam dana kasnije u Francuskoj.

Spisak

Tehničarke

Tamara Roganović (Tent, Srbija)

Marija Bojović (Luka Bar)

Evgenija Milivojević (Galeb)

Korektorke

Nikoleta Perović (Targu Mures, Rumunija)

Elza Hadžisalihović (Luka Bar)

Dijana Vuković (Luka Bar)

Teodora Čavić (Galeb)

Jovana Vukčević (Gorica, Slovenija)

Primačice servisa

Tatjana Bokan (Džakarta, Indonezija)

Ksenija Ivanović (Telekom Baku, Azerbejdžan)

Dragana Peruničić (Amijen, Francuska)

Katarina Budrak (Morača)

Danijela Džaković (Jedinstvo, Srbija)

Jelena Cvijović (Penicilina, Rumunija)

Dušanka Petrović (Rudar)

Milana Rovčanin (Luka Bar)

Iva Vujošević (Galeb)

Nikoleta Vujović (Galeb)

Srednje blokerke

Marija Milović (Stela Kale, Francuska)

Marija Sandić (Amijen, Francuska)

Ana Otašević (Žešov, Poljska)

Andrea Laković (Minster, Njemačka)

Tijana Kruta (Luka Bar)

Tamara Vučetić (Rudar)

Libera

Melisa Cenović (Luka Bar)

Marijana Mašanović (Galeb)

Ivana Đaković (Rudar)