Minić srušio ACH volej u Ligi šampiona, Ćuk sa Olimpijakosom u osmini finala CEV kupa

82 pregleda 0 komentar(a)
Božidar Ćuk, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 18.11.2015. 20:30h

Pobjedi u Ligi šampiona se večeras radovao Aleksandar Minić - korektor crnogorske reprezentacije se sa Vojvodinom savladao ACH volej 3:0 (25:22, 25:21, 25:19).

Minić jesa 16 poena (14 iz napada, dva asa) bio najbolji poenter meča. To je prva pobjeda Novosađana u ovosezonskoj LŠ.

Božidar Ćuk se pridružio Igoru Kolakoviću u osmini finala CEV kupa. Crnogorski reprezentativac je sa Olimpijakosom eliminisao estonski Parnu, sa dvije pobjede.

Nakon trijumfa u gostima sa 3:1, grčki tim je večeras u Atini slavio sa 3:0 (25:23, 25:17, 25:15).

Ćuk je odigrao prva dva seta, a na kraju je zabilježio sedam poena, šest iz napada i jedan iz bloka.

Olimpijakos će u narednoj rundi igrati sa rumunskom Krajovom.

U naredno kolo Čelendž kupa plasirao se i bivši crnogorski reprezentativac, nekadašnji srednji bloker Budvanske rivijere Luka Šuljagić, koji je sa grčkim Etnikosom, u dva meča, eliminisao slovensčku Mursku Sobotu (3:2, 3:1).

Šuljagić, koji ove sezone igra na poziciji korektora, u prvom meču bio najbolji sa 17 poena, dok u drugom duelu ulazio samo kao taktička izmjena u drugom i trećem setu i nije upisao ni poen.