Naši kadeti 19. u Evropi

Naša reprezentacija je završila je na diobi 19. mjesta, a slavila je Rusija, četiri zlata, pet srebrnih i dvije bronzane
2 komentar(a)
Ažurirano: 06.07.2014. 18:36h

Džudo reprezentacija Crne Gore završila je Evropsko kadetsko prvenstvo u Atini sa bronzom Ivane Šunjević, pošto juče, posljednjeg dana takmičenja naši kadeti u najtežim težinskim kategorijama nijesu uspjeli da dođu do medalje. Ipak, kadeti su napravili uspjeh, jer je u konkurenciji 42 zemlje Crna Gora bila među 20 država koje su osvajale medalje. Naša reprezentacija je završila je na diobi 19. mjesta, a slavila je Rusija - četiri zlata, pet srebrnih i dvije bronzane.Najbliži je bio borac Milenijuma Lazar Ćupić, koji se zbog greške u repasažu na kraju morao zadovoljiti plasmanom na deveto mjesto kategorije do 81 kilogram. Ćupić je na ipon u prvoj borbi dobio Nikolasa Grindu iz Monaka, da bi u drugom kolu na vazari izgubio od osvajača srebra, Rusa Zaura Ramazanova. U prvoj borbi repasaža Ćupić je prekidom na ipon dobio Grka Konstantinosa Papadimitrua, ali je potom vodio na vazari i dozvolio grešku da u finišu borbe padne na ipon sa Francuzom Tonijem Perzeom. U istoj kategoriji Zvezdan Đukić poražen je u prvom kolu od Belgijanca Matijasa Kasea, dok je na startu eliminisan i Milija Darmanović do 90 kilograma od Letonca Alekseja Akimenka. U ženskoj konkurenciji Jovana Peković je kao nosilac bila slobodna u prvom kolu kategorije do 70 kilograma, ali je onda nakon prednosti od dva juka, napravila grešku u drugoj borbi, što je Belgijanka Gabrijela Vajlems iskoristila za ipon.