Nojer i Hektor odveli Njemačku u polufinale

"Elf" je do trijumfa došao u 9. seriji, kada je Manuel Nojer odbranio očajan šut Matea Darmijana, a Jonas Hektor matirao Đanluiđija Bufona, kojem je lopta prošla ispod ruku
59 pregleda 0 komentar(a)
Jonas Hektor, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.07.2016. 22:03h

Njemačka je konačno razbila maler protiv Italije i tek u devetom pokušaju na velikim takmičenjima je savladala svoju crnu beštiju.

Nakon nevjerovatne drame i jedne od najgorih penal serija ikada viđenih, "elf" je do trijumfa došao u 9. seriji, kada je Manuel Nojer odbranio očajan šut Matea Darmijana, a Jonas Hektor matirao Đanluiđija Bufona, kojem je lopta prošla ispod ruku za konačnih 7:6.

Njemci su bili bolji tokom 120 minuta, vodili 1:0 od 65, ali je već u 78. izjednačio Leonardo Bonući nakon penala koji je naivno skrivio Džerom Boateng.

Na kraju su odlučivali penali, a ono što je viđeno u prvih pet serija je jedno od najgorih izvođenja u istoriji.

Nestvarno je kako su čitav gol promašili Simone Zaza, koji je ušao u 121. minutu da bi pucao penal, i Gracijano Pele, a Nojer je zaustavio drugi Bonućijev šut sa penala u petoj seriji.

Za Njemce su promašili Tomas Miler i Mesut Ozil, a Bastijan Švajnštajger je imao meč loptu, ali je i on šutnuo kao da je prvi put kročio na teren.

Ušlo se u seriju kada je jedan promašaj mogao da odluči, a nakon golova Emanuelea Đakerinija, Marka Parola i Matije de Šilje sa jedne, odnosno Matsa Humelsa, Džošue Kimiha i Džeroma Boatenga sa jedne strane, došlo se do devete serije.

Mateo Darmijan je postao tragičar, a Nojer i Hektor heroji, koji su odveli Njemačku u polufinale, gdje čeka pobjednika meča Francuska - Island.

TOK MEČA

7:6 Kraj u devetoj seriji! Jonas Hektor je šutnuo jako po zemlji, lopta je prošla ispod ruku Đanluiđija Bufona!

Manuel Nojer brani penal Mateu Darmijanu

6:6 Džerom Boateng se donekle iskupio za skrivljeni penal.

5:6 Mnogo sreće za Matiju de Šilja, koji pogađa od prečke

5:5 Najmlađi igrač na terenu, Džošua Kimih, majstorski je savladao Đanluiđija Bufona

4:5 Marko Parolo po sredini gola pogađa, kao i Barzalji i Đakerini.

4:4 Mats Humels je šutnuo, Đanluiđi Bufon dodirnuo loptu, ali nije spriječio gol.

3:4 Emanuele Đakerini smireno donosi novu prednost Italiji.

Nevjerovatna serija u Bordou. I Bastijan Švajnštajger gađa preko gola.

Manuel Nojer brani penal Leonardu Bonućiju, meč loptu ima Bastijan Švajnštajger!

3:3 Julijan Draksler prekida seriju promašaja. Slijedi peta serija.

I Gracijano Pele je katastrofalno šutnuo. Lopta prolazi pored gola

Mesut Ozil promašuje i drugi penal na ovom Evropskom prvenstvu. Vezista Arsenala je zatresao prečku

2:3 Andrea Barzalji je šutirao po sredini gola i donio novu prednost "azurima".

Tomas Miler je ponovo promašio penal. Zapravo, odbranio mu ga je Đanluiđi Bufon.

Simone Zaza je ušao da bi pucao penal i šutnuo je visoko preko gola!

2:2 Toni Kros pogađa sami ćošak, iako je Bufon izabrao pravu stranu.

1:2 Lorenco Insinje je lako pogodio.

Prvi šutiraju Italijani, Lorenco Insinje će prvi na crtu Manuelu Nojeru.

Kraj! Pucaće se penali, treći put na ovom Evropskom prvenstvu.

121. minut - Izašao je Đorđo Kjelini, ušao Simone Zaza da bi šutnuo penal.

119. minut - Mesut Ozil šutira sa ivice šesnaesterca pravo u ruke Đanluiđija Bufona.

113. minut - Lorenco Insinje je šutirao, ali je to lak plijen za Manuela Nojera.

112. minut - Žuti karton za Bastijana Švajnštajgera, koji je u građenju udario rukom u glavu Stefana Sturara.

108. minut - Julijan Draksler je u kontri povukao loptu i dao je Tomasu Mileru, ali neprecizno. Umjesto zicera - ništa.

108. minut - Lorenco Insinje je ušao umjesto Edera, koji se žali na povredu.

107. minut - Lopta je čudno došla do Julijana Drakslera, koji je leđima bio okrenut golu i sa dva metra nije mogao da pogodi mrežu.

103. minut - Žuti karton za Đakerinija zbog navodnog simuliranja, iako je oboren na rogu šesnaesterca.

98. minut - Još nema šuta u produžecima.

91. minut - Žuti karton i za Gracijana Pelea. Ni on ne bi mogao da igra u eventualnom polufinalu.

Kraj regularnog toka, igraće se produžeci u Bordou. Njemci su posljednji put na evropskim prvenstvima igrali produžetke u finalu prije 20 godina, kada su "zlatnim golom" Olivera Birofa savladali Češku.

90. minut - Žuti karton za Matsa Humelsa. Ako Njemačka prođe u polufinale, novi štoper Bajerna neće igrati.

89. minut - Matija de Šiljo pogađa spoljnji dio mreže sa 20 metara.

86. minut - Alesandro Florenci se istrošio, u igru će Mateo Darmijan.

81. minut - Opasna kontra Italije, Gracijano Pele je šutirao, ali je lopta otišla u korner.

78. minut - Italija je izjednačila! Leonardo Bonući je preuzeo odgovornost i savladao Manuela Nojera, iako je njemački golman pogodio da će šutirati u njegovu lijevu stranu.

77. minut - Penal za Italiju! Džerom Boateng je igrao rukom, Viktor Kašai je pokazao na bijelu tačku.

74. minut - Šansa za Italiju - Matija de Šiljo je ubacio loptu, a Gracijano Pele šutirao pored gola.

72. minut - Mario Gomes izlazi, na terenu je Julijan Draksler. Njemci su od gola sakrili loptu Italijanima.

68. minut - Zicer za Njemačku. Mario Gomes je izbjegao ofsajd i nakon pasa Mesuta Ozila malo slabije primio loptu, ali je izvanredno šutnuo petom. Đanluiđi Bufon je fenomenalnom reakcijom spriječio da meč bude riješen.

65. minut - Njemačka vodi!!! Gol Mesuta Ozila! Mario Gomes je možda bio i u ofsajdu kada je primio loptu, a onda je majstorski dodao Jonasu Hektoru. Lijevi bek je centrirao, a nakon što je lopta dodirnula Leonarda Bonućija naletjela je na nogu veziste "elfa" i spasa nije bilo.

62. minut - Čini se da golova neće biti, ali statistika govori drugačije. U duelima Njemačke i Italije na velikim takmičenjima je 15 od 18 golova postignuto u drugim poluvremenima.

54. minut - Najbolja šansa za Njemačku. Mario Gomes je petom odložio loptu Tomasu Mileru, koji je odlično driblao i šutnuo lijevom nogom, ali je Alesandro Florenci akrobatskom reakcijom spriječio pogodak.

Počelo je drugo poluvrijeme i to opasnim napadom Italije.

Kraj prvog poluvremena - nadmudrivanje Leva i Kontea je donijelo premalo prostora i jednima i drugima u prvih 45 minuta.

43. minut - opasna je i Italija! Nojer je reagovao odlično na centaršut Đakerinija, a onda i Boateng izblokirao šut Sturara. Italijani su bili blizu pogotka.

42. minut - najbolja šansa na meču, i to za Njemačku. Nakon karambola u kaznenom prostoru "azura" lopta je došla do Milera, ali je ovaj traljavo šutirao u Bufona.

41. minut - Kimih je centrirao, pravo na glavu Gomesu, ali je ovaj šutirao daleko od gola.

Još pet minuta do kraja prvog poluvremena.

36. minut - Bufon je bio nesiguran nakon centaršuta Hektora, ali bez posljedica.

31. minut - pukla je odbrana Njemačke zbog greške Hevedesa, ali je Boateng zaustavio centaršut De Šilja.

27. minut - poništen je gol Švajnštajgeru nakon očiglednog faula nad De Šiljom.

Povreda Kedire nije se dopala Ilkaju Gindoganu, koji zbog povrede ne igra na Euru. Reprezentativac Njemačke je nezadovoljstvo izrazio na Tviteru.

Bez šansi nakon 20 minuta u Bordou...

Kedira ne može da nastavi, umjesto njega je ušao Švajnštajger.

15. minut - problem za Njemačku - Kedira je tražio izmjenu zbog povrede.

9. minut - korner za Njemačku.

5. minut - sada i drugi korner, nakon što je Italija brzo osvojila loptu poslije visokog presinga.

4. minut - nakon boljeg starta Njemačke, Italija ima prvi korner na utakmici.

Utakmica je počela.

Duel Njemačke i Italije proglašen je za finale prije finala.

Sudar dva velikana svjetskog fudbala počinje u 21 čas u Bordou, a tradicija ide naruku "azurima" koji nisu izgubili nijednom u osam mečeva na velikim takmičenjima protiv "elfa".

Joakim Lev je za ovaj duel spremio posebnu formaciju - 3-5-2. Na klupi je ostao Julijan Draksler, a šansu je dobio Benedikt Hevedes.

Njemačka (3-5-2): Nojer - Humels, Boateng, Hevedes - Kimih, Kros, Kedira, Ozil, Hektor - Miler, Gomes.

A kod Italije, Danijele de Rosi se nije oporavio od povrede, pa ga je Antonio Konte ostavio na klupi.

kao što je i najavljeno, šansu je od prvog minuta dobio Stefano Sturaro.

Italija (3-5-2): Bufon - Barzalji, Bonući, Kjelini - Florenci, Sturaro, Parolo, Đakerini, De Šiljo - Pele, Eder.