Podgorica prvak Crne Gore u ragbiju

Najefikasniji igrač turnira bio je Marko Andrić iz Podgorice koji je postigao osam eseja
163 pregleda 1 komentar(a)
Ragbi Cetinje, Foto: Goran Kapor
Ažurirano: 17.06.2017. 18:03h

Ragbi klub Podgorica osvojio je prvenstvo Crne Gore u ragbiju 7, olimpijskoj verziji ovog sporta.

Na drugom mjestu je Mornar iz Bara, a treći cetinski Lovćen. Preostala dva kluba, Arsenal i Nikšić, nisu učestvovali na današnjem turniru u prijestonici.

Podgoričani su savladali Lovćen sa 36:0, a Mornar rezultatom 22:7.

Mornar je bio bolji od Lovćena - 19:0.

U finalnoj utakmici Podgoričani su savladali Barane rezultatom 41:22.

Najefikasniji igrač turnira bio je Marko Andrić iz Podgorice koji je postigao osam eseja. Pozitivno iznenađenje takmičenja bili su igrači Lovćena, od kojih je većina počela da trenira ragbi prije mjesec.

Turnir je imao i selekcionu namjenu, jer će trener reprezentacije Marko Žeravica narednih dana napraviti spisak ekipe koja će od 2. jula učestvovati na Evropskom prvenstvu Prve divizije u Bugarskoj.

Reprezentativci će imati pripreme od 21. do 25. juna na Cetinju, a 29. juna putuju u Burgas, gdje se održava prvenstvo.

Prošle godine Crna Gora je osvojila drugo mjesto u Drugoj diviziji EP.