Provodio se u Budvi nakon što je ubio?

Prijatelji Ćuića napustili su Crnu Goru, a on se vratio u Beograd, tvrde izvori iz CG policije
50 pregleda 24 komentar(a)
Bogdan Ćuić, Foto: News corp
Bogdan Ćuić, Foto: News corp
Ažurirano: 03.06.2015. 05:57h

Državljanin Srbije Bogdan Ćuić, koji je osumnjičen za teško ubistvo muškarca tajlandskog porijekla Džeka Lija (Jack Lee) u australijskom Brizbejnu prije tri godine, izbjegao je hapšenje u Crnoj Gori, u kojoj se krio mjesecima nakon tog ubistva.

Tu informaciju prije nekoliko dana objavili su australijski mediji.

Autor teksta o Ćuiću je Čarls Miranda (Charles Miranda) iz australijske medijske kompanije “News Corp”, koji je ujedno i autor teksta o Vasu Uliću. O Uliću tamošnji mediji pišu kao o vođi jednog od najvećih narkokartela na svijetu. On je to u razgovoru za “CIN-CG” negirao.

Izvori iz Australijske savezne policije (AFP) saopštili su “News Corpu” da je propuštena šansa da Ćuić bude uhapšen u Crnoj Gori.

Oni su obrazložili da je ta prilika propuštena navodno zbog papirologije koja nikada nije stigla iz Brizbejna.

U tekstu je navedeno da je crnogorska policija sarađivala sa kolegama iz Australije i da su samo čekali zeleno svjetlo da realizuju hapšenje.

Policija je pratila kretanje Ćuića, koji je nakon ubistva bio neko vrijeme na Tajlandu, da bi potom došao u Beograd, iz kojeg se zaputio u Crnu Goru.

“Oni su gledali kako osumnjičeni putuje iz Podgorice ka Baru i odlazi u naselje Dobra voda (između Ulcinja i Bara), gdje mu žive rođaci. Nakon toga Ćuić se preselio u Budvu, gdje su mu se pridružila tri Australijanca, čije su porodice iz regiona i članovi grupe bajkera 'Bandidos' iz Brizbejna. Mjesecima su se žestoko provodili i zabavljali se u lokalnim noćnim klubovima i kazinima, sa lokalnim osobama poznatim policiji i prostitutkama”, piše “News corp”.

U tom periodu, navodi se, bilo je i drugih osoba povezanih sa kriminalom iz Australije, koje su se nalazile u Budvi, a koje su se sastajale vikendima u kazinima sa bajkerskom grupom.

Crnogorske vlasti, prenosi medij, pitale su nekoliko puta kolege iz australijske policije kada ta lica treba da budu uhapšena, ali im je rečeno da se povuku jer papirologija potrebna za hapšenje nije bila spremna.

“Imali smo ih pod prismotrom mjesecima, ali papirologija iz Brizbejna nije stizala. Ni nakon osam mjeseci. Dok smo čekali papirologiju, ovi momci su se sa prijateljima provodili po klubovima, trošeći po 2.000 do 3.000 eura na noć... Sramota je kakvu smo priliku propustili”, rekao je izvor iz policije australijskog medija.

Prijatelji Ćuića napustili su Crnu Goru, a on se prema istim podacima preko Hrvatske vratio u Beograd.

Džek Li ubijen je u aprilu 2012. godine kod tržnog centra u Brizbejnu, kada je navodno otišao da se sretne sa osobom koja je trebalo da mu proda kokain vrijedan 17.000 dolara.

Pucano mu je u glavu, a preminuo je dva dana kasnije u bolnici, gdje je bio priključen na aparate za vještačko održavanje života.

Njegova porodica, prema pisanju australijskih medija, dala je saglasnost da se isključi sa aparata.

Za ubistvo Lija niko nije uhapšen i osuđen, ali dvojica bliskih Ćuiću pritvoreni su zbog nepoštovanja suda i odbijanja da odgovore na pitanja pred australijskom Komisjijom za kriminal koja se bavila ubistvom Lija i poslovima bajkerske grupe.

Porodica Bogdana Ćuića, navodi australijski medij, negirala je da je on umiješan u bilo koju kriminalnu aktivnost.

IRF: Nismo mi Vasu Uliću dali kredit nego banka

Iz Investiciono razvojnog fonda Crne Gore (IRF) negirali su juče da su odobrili kredit preduzeću "Monte Shiraz", Vasa Ulića, za koga australijski mediji kažu da je šef jednog od najvećih narko-klanova na svijetu.

IRF je reagovao povodom teksta Centra za istraživačko novinarstvo - „Uliću je Vlada dala kredit za vinograd“, juče prenijetog u "Vijestima".

Reagovanje IRF-a, “Vijesti” objavljuju u cjelosti:

"Investiciono - razvojni fond Crne Gore nije dao kredit preduzeću 'Monte Shiraz', kako je to navedeno u tekstu pod nazivom 'Uliću je Vlada dala kredit za vinograd'... Kredit je odobrila banka u skladu sa svojom procedurom. U ovom, kao i u svim slučajevima kreditiranja, koje se realizuje preko banaka, Banka Investiciono - razvojnom fondu Crne Gore garantuje za odobrena sredstva, u skladu sa dobrom bankarskom praksom. Takođe, ističemo da je svu komunikaciju sa podnosiocem zahtjeva za kredit imala banka, koja je, kako je to uobičajeno po proceduri, prethodno analizirala zahtjev preduzeća, odobrila zahtjev i izdala garanciju za realizaciju kredita, koja ujedno predstavlja jedan od najboljih instrumenata obezbjeđenja za odobrena sredstva", saopštili su juče iz Stručne službe IRF-a.Odgovor Centra za istraživačko novinarstvo Crne Gore u "Vijestima" za 4. jun

Bonus video: