Remi Njemačke i Gane, Klose stigao Ronalda

Fenomenalni špic je postavio konačnih 2:2 i 15. golom na mundijalima se izjednačio sa rekorderom, Brazilcem Ronaldom
13 komentar(a)
Miroslav Klose, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.06.2014. 21:27h

Nevjerovatan meč u Fortalezi morao je da stekne epitet istorijski. Za to se pobrinuo Miroslav Klose, koji se 15. golom na svjetskim prvenstvima izjednačio sa rekorderom Ronaldom i donio bod Njemačkoj protiv izvanredne Gane (2:2).

Bespoštedna borba na stadionu „Kastelao”, u kojoj su oba tima dala sve za pobjedu, imala je simboličan kraj, koji najbolje oslikava ono što se dešavalo tokom svih 90 i kusur minuta.

Toni Kros je centrirao, Tomas Miler krenuo glavom na loptu koju bi rijetko ko pokušao da zahvati, ali je samo naletio na rame Džona Bojea i ostao da leži na terenu, jer mu je „pukla” arkada...

Nakon prvog poluvremena, u kojem nije bilo velikih prilika, oba tima su nakon odmora krenula na sve ili ništa.

„Elf” je prvi stigao do vođstva, kada se Mario Gece nakon odlične asistencije Milera „poklonio” i ubacio loptu u mrežu nemoćnog Fatavu Daude.

Slavlje jednog od favorita šampionata je kratko trajalo, jer su „crne zvijezde” tri minuta kasnije uzvratile, i to gotovo na isti način - Harison Aful je centrirao sa desne strane, lopta je preletjela Pera Mertezakera, koji je igrao 100. meč u dresu reprezentacije, a Andre Aju je odlično glavom matirao Manuela Nojera.

Afrikanci su se za potpuni preokret pobrinuli u 63. minutu, kada je Asamoa Đan na odličan pas Sulija Muntarija pretrčao Benedikta Hevedesa i rutinski pogodio.

U 69. minutu, Joakim Lev je pokuao posljednje adute sa klupe - ubacio je Bastijana Švajnštajgera i Klosea, koji je 112 sekundi kasnije opravdao epitet „kralja šesnaesterca” i sa metar ugurao loptu u mrežu nakon udarca glavom Hevedesa.

Oba tima su do kraja igrala bez garda, šanse su se smjenjivale na obje strane, ali golova više nije bilo... Njemačka je ovim bodom napravila veliki korak ka osmini finala, dok je Gani neophodan trijumf nad Portugalom u posljednjem kolu, ali i da se poklope drugi rezultati...