Rudaru prvi derbi u sezoni

98 pregleda 0 komentar(a)
Odbojkašice Rudara, Foto: AOK Rudar
Ažurirano: 14.10.2016. 19:39h

Rudar je dobio prvi derbi sezone, izabranice Nataše Marković su na svom parketu porazile Moraču sa 3:1 i uspješno otvorile sezonu, u kojoj će pokušati da ponove prošlogodišnje rezultate, kada su Pljevljanke bile vicešampionke države.

Rudar je lako dobio prvi set, Morača je uzvratila u drugom, u kojem je vodila i 18:6. Treći set je odlučen u finišu, na 23:23 je Bojana Osmajić, srednja blokerka Morače, napravila servis grešku, a set je riješila asom Dušanka Petrović.

U četvrtom setu je bilo puno preokreta, Rudar je poveo 8:4, Morača je preokrenula na 17:13, imala dobru prednost do 19:16, nakon čega je Rudar ponovo preokrenuo sa pet uzastopnih poena i prelomio meč.

Rudar je nedavno igrao na turniru Balkanskog kupa u Turskoj, gdje je bio posljednji u konkurenciji turskoj Čanakalea i bugarskog Kazanlaka, sa dva maksimalna poraza, ali će ti mečevi sa kvalitetnijim i iskusnijim sastavima itekako koristiti mlađanom pljevaljskom sastavu u ovoj sezoni.

Šampion Luka Bar odbranu titule počinje sjutra na svom parketu protiv Gorštaka, i sve osim sigurne pobjede izabranica Vladimira Milačića bi predstavljalo veliko iznenađenje.