Tadiću dva srebra i lični rekord na 100 metara slobodno

71 pregleda 0 komentar(a)
Ilija Tadić, Foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore
Ažurirano: 03.04.2016. 13:51h

Crnogorski plivač Ilija Tadić osvojio je dvije srebrne medalje u trkama na 50 i 100 metara slobodnim stilom na međunarodnom Plivačkom mitingu u Egeru.

Tadić je u trci na 100 metara isplivao novi lični rekord od 1:00,69 minuta. Trku na 50 metara završio je za 27,15 sekundi.

Trener crnogorskog plivača, Vladimir Ristić, nije krio zadovoljstvo postignutim rezultatima Tadića u Egeru.

"U Egeru je Tadić nastupio iz punog treninga. Ostaju nam četiri nedjelje brušenja forme do Evropskog prvenstva, na kojem sam siguran da ce Ilija biti veoma konkurentan, bez obzira što ima samo 16 godina", kazao je Ristić.

Tadiću, koji je obezbijedio plasman na Paraolimpijske igre u Rio de Žaneiru, miting u Egeru bio je posljednja provjera za Evropsko prvenstvo, koje će od 1. do 7. maja biti održano u Madeiri.