Vujičić zauzela 58. mjesto u velesalalomu, zlato za Šifrin, Ignjatović 26.

Jelena Vujičić, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 15.02.2018. 08:29h

Crnogorska skijašica, Jelena Vujičić kao 58. završila je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Najmlađa učesnica Igara bila je 66. nakon prve vožnje, a nastup je završila u vremenu dva minuta, 58 sekudi i 65 stotinki.

Nastupila je 81 skijašica.

Amerikanka Mikaela Šifrin osvojila je zlatnu medalju.

Šifrin je do druge zlatne olimpijske medalje došla rezultatom 2:20,02 minuta, nakon što je u drugoj vožnji nadoknadila zaostatak od 0,20 sekundi za Italijankom Manuelom Melg, koja je na kraju zauzela osmo mjesto.

Srebrnu medalju osvojila je Norvežanka Ragnhild Movinkel sa 0,39 sekundi zaostatka, a bronzu je Italijanka Federika Brinjone sa zaostatkom od 0,46 sekundi za pobejdnicom.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je 26. mjesto, a trku završila rezultatom 2:25,40 minuta, sa 5,38 sekundi zaostatka za pobjednicom.

Šifrin je kao 18-godišnjakinja osvojila zlatnu medalju u slalomu na Igrama u Sočiju 2014. godine, a tu titulu braniće u petak.