Paradoks ekonomskog rasta

Stoga mnogi priznati ekonomisti smatraju da proces izračunavanja BDP-a konceptualno više ne odgovara savremenoj ekonomiji... Detaljnije»

PRAVILA KOMENTARISANJA

Zabranjen je govor mržnje, vrijeđanje po nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi, vrijeđanje ličnosti korisnika i lica čije ime se pojavljuje na sadržajima portala kao i korišćenje vulgarnih riječi. Svako korišćenje portala suprotno gore navedenom kazniće se ukidanjem korisniku prava pristupa portalu kome će biti trajno ili privremeno zabranjen pristup. Svako ugrožavanje lične i porodične bezbjednosti korisnika portala kao i osoba čije se ime pominje u sadržajima portala, putem prijetnji ili na bilo koji drugi način, je nedozvoljeno i svako takvo ponašanje može biti procesuirano kod nadležnih organa..Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, predstavljanje u ime drugog pravnog ili fizičkog lica. Zabranjeno je pisati velikim slovima (Full Capslock).

Komentari i sadržaji koji se ne odnosi na teme portala biće obrisani bez obavještavanja, a korisnicima koji šalju takve komentare i sadržaje u više navrata biće zabranjen pristup portalu.Ukoliko korisnik smatra da je nepravedno kažnjen ima pravo da kontaktira administratora.

Komentara: 6

Gggggkkk

13-11-2019 11:03h
Riječ stručnjaka i "stručnjaka" se u mnogome razlikuje. Ovi drugi, politički, su na većoj cijeni. Rade posao. A oni pravi bi samo zabrkali.

13-11-2019 11:17h

Protivneznanja

13-11-2019 14:08h
Odličan tekst. Umije li naš Monstat ovo uopšte da pročita? Hvala

nullapoenasinelege

13-11-2019 16:09h
Ovo je striktno naučni i jedino ispravan pogled na BDP. Zato dr Branko Bulatović neće nikada biti ministar finansija, ekonomije, guverner CB, a kamoli premijer u CG. Vidi opasnost u rastu BDP, umjesto da tri puta dnevno ponavlja kao papagaj na TV onu cifru 4, 5 a možda i čitavih 4,6%, kao što nalaže partijska direktiva.

Spijunce23

13-11-2019 23:29h
Solidna anlitika bi imala punog smisla, da je rast BDP-a uparen sa podatkom o Gini koeficijentu u Crnoj Gori, koji mjeri ujednacenost distribucije prihoda, a koja u CG iznosi 31,9. Ovaj koeficijent pokazuje prilicnu ujednacenost rasporeda prihoda (bogatstva) koja je na nivou zemalja EU, a daleko ujednacenija od te iste Bugarske, ciji je 39,6, bivsih tranzicionih zemalja poput Litvanije I Letonije ili USA gdje je preko 0,47. Ovako, analiza nije holisticka i moze navesti na pogresne zakljucke.

16-11-2019 22:09h
Učitavam komentare

Prijavi komentar

Odaberite razlog prijave komentara: