Maksimalan poraz i u Rumuniji, Budućnost završila evropsku avanturu

Milutin Pavićević, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 13.11.2018. 17:15h

Ni u revanšu nijesu uspjeli da osvoje set, a u Rumuniji su bili bliži da ga uzmu nego u Podgorici, ali su na kraju, ipak, ponovo doživjeli maksimalan poraz.

Odbojkaši Budućnosti poraženi su i večeras u gostima od Zalaua 3:0 (25:14, 25:14, 28:26), u revanš meču drugog kola Čelendž kupa, te su završili nastup na evropskoj sceni.

Izabranici Balše Radulovića su imali šansu u trećem setu, u kojem su vodili do pred sam kraj, imali su i tri set lopte (24:23, 25:24, 26:25), ali ih nijesu iskoristili.

Za prolaz u treće kolo (prvo se nije igralo), Podgoričanima je bilo potrebno prvo da slave 3:0 ili 3:1, a onda da budu bolji i u "zlatnom setu". Međutim, nakon lakih 2:0 u setovima za domaćina, sve je bilo odlučeno.

Zalau će narednoj rundi igrati protiv rumunske Steaue.

Zalau - Budućnost Kapital Plaza 3:0 (25:14, 25:14, 28:26)

Zalau - Dvorana: “George Tadići”. Gledalaca: 500. Sudije: Jovanović (Srbija), Penkov (Bugarska).

Zalau: Kros (libero), L. Dal Bosko, Mihalčea, Balean, Đorđita, Barta, Matei, Željaskov, M. Dal Bosko, Gradinarov, Konstantin, Spinu.

Budućnost: Hadžisalihović, Peruničić, Ristić, Oković, Čičić (libero 2), Jovović, Dubak, Milić, Vlahović (libero 1), Jelić, B. Radović, Pavićević.