Crna Gora gubila 9:3, ali je preokrenula i slavila 32:30
75 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Nikola Zindović
Ažurirano: 25.11.2018. 17:52h

Kao i dva dana ranije, rukometašice Crne Gore su savladale Švedsku u prijateljskom meču, i opet sa dva razlike 32:30 (u petak bilo 30:28).

Ali, tok meča je bio potpuno drugačiji. Tim Pera Johansona je u petak u Trolhetanu vodio od starta, imao i devet golova prednosti, koje je jedva sačuvao u finišu, da bi danas dugo jurio rivala.

Selekcija "tri krune" je nakon startnih 0:1 dominirala i u 16. minutu pogotkom golmanke Johane Bundsen povela 9:3.

„Lavice” su do odmora u nekoliko navrata prišle na minus dva, a preokrenule su tačno 16 minuta prije kraja, kada je Anđela Bulatović pogodila za 21:20.

Crna Gora je nakon toga stalno imala minimalno vođstvo, a prvi put je do plus dva stigla na početku 52. minuta, kada je Jovanka Radičević pogodila za 28:26.

Šveđanke su izjednačile na 28:28, potom i na 29:29, ali su Đurđina Jauković svojim12. i Milena Raičević četvrtim golom povisile na 31:29. Sekundu prije kraja, Radičevićeva je sedmi put zatresla mrežu za konačnih 32:30.

ŠVEDSKA - CRNA GORA 30:32 (16:13)

Geteborg - Dvorana „Liseberg”. Gledalaca: 1.881. Sudije: Fremestad i Pedersen (Švedska). Sedmerci: Švedska 2 (2), Crna Gora 6 (6). Isključenja: Švedska 10, Crna Gora 12 minuta.

Švedska: Bundsen 1 (10 odbrane), Iden (četiri odbrane), Ride, Melegord 2, Stremberg 2, Blom 2, Roberts 2, Sand 1, Lundstrem 2, Gustin 7, Lagerkvist 2, Gulden, Blomstrand 1, Hagman 3 (2), Mesing 1, Jakobsen, Alm 4.

Crna Gora: Rajčić (pet odbrana), Nenezić (sedam odbrana), Radičević 7, Jauković 12 (6), Brnović, Klikovac 1, Ujkić, Premović, K. Bulatović 4, Pavićević, Ramusović 1, Mehmedović 2, Despotović, A. Bulatović 1, Raičević 4, Grbić.