Novljani slavili 11:9
131 pregleda 1 komentar(a)
Primorac - Jadran vaterpolo Marko Petković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 21.11.2018. 20:09h

Vaterpolisti Jadran Carina su napravili "brejk" u Budvi - savladali su Primorac (11:9) u prvom meču četvrtfinala Evrokupa.

Kotorani su tri četvrtine bili u vođstvu, tri puta su imali plus dva, ali su Novljani u finišu prelomikli meč i opravdali ulogu favorita.

Primorac je vodio 8:6 početkom posljednje četvrtine, ali je uslijedila serija tima Vladimira Gojkovića 4:0 kojom je najavio trijumf.

Primorac je u posljednjih 30 sekundi imao dva napada za izjednačenje, ali je u oba navrata odlično reagovao golman Jadrana Slaven Kandić.

Revanš se igra 5. decembra u Igalu.

PRIMORAC - JADRAN CARINE 9:11 (2:1, 2:3, 3:2, 2:5)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Gledalaca: 400. Sudije: Mersije (Španija), Ortega (Španija).

Primorac: Šubladze, V. Drašković, Crepulja, Petrović, Matković 4, Gopčević, Ivanković 2, Pavličević, Višnjakov, Grgurević, Kriještorac 3, Mačić, Radnjić.

Jadran Carine: Kandić, Vučurović, Popadić 2, Obradović 1, Banićević 1, Averka 1, Mijušković 1, F. Gardašević 1, Đ. Radović, Spaić, D. Drašković 2, Petković 2, Tešanović.