Novljani kod kuće savladali Jadran iz Splita
123 pregleda 1 komentar(a)
filip gardašević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.11.2018. 20:23h

Jadran Carine je riješio derbi i upisao četvrtu pobjedu u regionalnom A1 takmičenju.

Novljani su savladali Jadran iz Splita i preskočili ga na tabeli - u Igalu je rezultat bio 11:7 u korist tima Vladimira Gojkovića.

U prvom poluvremenu je viđena rezultatska klackalica, a onda je crnogorski šampion u trećoj četvrtini polako pravio razliku, tada je i prvi put stigao do dva gola prednosti (7:5, 8:6).

Kasnije je bilo i plus četiri, tada je i postalo jasno da Splićani, koji su eliminisali Jadran u plej-ofu za Ligu šampiona, nemaju šta da traže.

Čak osmorica igrača domaćina su tresli mrežu protivnika (po dva puta su pogađali Filip Gardašević, Kanstancin Averka i Marko Petković), dok je na drugoj strani najefikasniji bio bivši vaterpolista Katara aljoša Kunac (trostruki strijelac).

A Primorac je izgubio u Šapcu - bilo je 12:10.

Kotorani su samo jednom vodili (2:1), a Šapčani su najveću prednost imali u finišu treće četvrtine kada je na semaforu stajalo 10:5.

Izabranicima Petra Vica je ovo četvrti poraz u A1 ligi, dok je Šabac upisao treći trijumf.

Crnogorski timovi u A2 ligi su zabilježili pobjede - Budva je bila bolja od Solarisa 11:8, dok je Kataro u Makarskoj savladao Galeb 9:8.