Đoković opet bolji od Federera, igraće za petu titulu u Parizu

Đoković je Fedeksa savladao 25. put u 47. međusobnom duelu, četvrti put uzastopno, osmi od posljednjih 11, a drugi put ove godine, nakon maksimalne pobjede (6:4, 6:4) u finalu Sinsinatija, kada je srpski teniser prvi put osvojio posljednji Masters koji mu je nedostajao u kolekciji trofeja.
132 pregleda 63 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.11.2018. 18:44h

Novak Đoković će u nedjelju (15 sati) u igrati za petu titulu na ovom Mastersu u Parizu, na kojem je najuspješniji teniser.

U klasiku svjetskog tenisa, srpski teniser je u polufinalu pobijedio Rodžera Federera sa 7:6 (8-6), 5:7, 7:6 (7-3), poslije tri sata i dva minuta.

Od ponedjeljka i zvanično novi-stari prvi reket svijeta je u Parizu pobjeđivao 2009, 2013, 2014. i 2015. godine.

To je bila 23. uzastopna Novakova pobjeda u sezoni i plasman u četvrto uzastopno finale.

Švajcarski teniser je, tako, ostao na samo jednom finalu u Parizu, onom iz 2011. godine, kada je i osvojio trofej, pobjedom protiv Žoa-Vilfreda Conge.

Što je meča tiče, legende tenisa su odigrale, možda, meč sezone u pariskom Bersiju. Od prvog do posljednjeg poena su vodili surovu borbu sa svaki gem, u kojoj se svaka greška žestoko kažnjavala.

U prvom setu nije bilo brejka, pa je set odlučen poslije taj-brejka. Federer je poveo sa 4:2, a Đoković je poslije toga osvojio tri vezana poena i preokrenuo na 5:4. Švajcarac je uzvratio i stigao do set lopte (6:5), ali nije uspio da je iskoristi. Đoković je poslije toga osvojio tri uzastopna poena i osvojio prvi set sa 8:6.

Teniseri su i u drugom setu osvajali gemove na svoje servise, sve do 12. kada je Federer napravio brejk i izjednačio na 1:1 u meču.

U trećem setu su teniseri čuvali svoje servise, pa je meč odlučen poslije taj-brejka, u kojem je Đokovio sa šest uzastopnih poena poveo 6:1 i osigurao konačnu pobjedu...

Đoković će se za titulu boriti protiv 18. igrača svijeta, Rusa Karena Hačanova, koji je savladao Austrijanca Dominika Tima sa 6:4, 6:1.

To će biti njihov drugi duel, nakon što je Đoković ove godine u osmini finala Vimbldona pobijedio sa 6:4, 6:2, 6:2.

Srpski teniser će pokušati da osvoji 33. titulu na turnirima iz masters serije.