Alaves ubjedljiv za treće mjesto na tabeli, Valjadolid do boda u 94. minutu

Alaves, Foto: Laliga.es
Ažurirano: 22.09.2018. 16:10h

Alaves je ubjedljivom pobjedom u gostima protiv Rajo Valjekana sa 5:1 otvorio peto kolo španske Primere.

Alaves je vezao tri pobjede i sada je treći na tabeli Primere sa 10 bodova. Rajo Valjekano ima tri boda i na 18. je mjestu.

Gosti su poveli u osmom minutu preko Ćima Navara, a u 30. je izjednačio Raul De Tomas.

Novu prednost Alavesu u 34. je donio Ibai, a taj klub je imao i igrača više minut kasnije, zbog isključenja Abdulaja Be.

Pobjedu Alavesa u 56, 77. i 95. minutu potvrdili su Džonatan Kaljeri, Ibai i Burgi.

Selta i Valjadolid su igrali neriješeno 3:3, iako je Selta poslije samo devet minuta igre imala prednost od 2:0. Valjadolid je, međutim, do kraja meča uspeo da stigne do boda. Na 2:1 je smanjio Oskar Plano u 39. minutu, Aspas je u 54. postigao svoj drugi gol na meču za vođstvo domaćih od 3:1, dok je Enes Unal pogotkom u 65. minutu ponovo doveo svoj tim na samo gol zaostatka.

Konačan rezultat postavio je Leonardo Suares u 94. minutu.

Selta je četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Valjadolid na 18. poziciji sa tri osvojena boda.

Eibar je kod kuće bio bolji od Leganesa sa 1:0, a strijelac tog gola bio je Kike u 52. minutu.

Eibar je osmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Leganes posljednji sa samo jednim bodom.