Lacio pokvario savršenu sedmicu Italijana, Kasorla u 96. minutu spasao Viljareal

99 pregleda 1 komentar(a)
Filip Kostić, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.10.2018. 20:56h

Četiri kluba iz Serije A su prvi put od 2005. upisala sve četiri pobjede u istom kolu Lige šampiona, potom je i Milan u Ligu Evrope nakon preokreta savladao Olimpijakos (3:1), ali je stvar "uprskao" Lacio.

"Nebesko-plavi" su pokvarili savršenu sedmicu italijanskih klubova u takmičenjima pod okriljem Uefe, jer su izgubili u Frankfurtu od Ajntrahta sa 4:1. Rimljanima su presudili Srbi - Filip Kostić je na asistenciju Mijata Gaćinovića dao drugi, a Luka Jović treći gol za svoj tim, a gostujući bek Dušan Basta je isključen.

Tim Simonea Inzagija je od 59. minuta igrao sa devetoricom, jer je isključen i Hoakin Korea. To je kaznio Dani da Košta u 94. minutu iz penala za konačnih 4:1.

Čelsi se namučio sa Videotonom, šutirao 27 puta ka golu rivala, ali samo četiri u okvir. Jedan od njih je završio u meži, Alvara Morate u 70. minutu, za poraz ekipe Marka Nikolića.

Loris Karijus je novom početničkom greškom najavio poraz Beiškataša u Malmeu (2:0), a u toj grupi (I) sva tri tima imaju po tri boda, jer je norveški Sarpsborg priredio novu senzaciju pobjedom nad Genkom (3:1).

Nakon što je CSKA u utorak šokirao Real Madrid (1:0), timovi iz ruske Premijer liga su još jednom pokazali da znaju sa učesnicima Primere - Krasnodar je preokrenuo protiv Sevilje (2:1), a Spartak uzeo bod protiv Viljareala.

Moskovljani, međutim, tuguju, jer su preokrenuli, a onda dozvolili "žutoj podmornici" da bukvalno u posljednjim sekundama golom Santija Kasorle iz penala u 96. minutu stigne do 3:3.

Arsenal je rutinski savladao Karabag u Azerbejdžanu (3:0), Bajer Leverkuzen nakon preokreta savladao kiparski AEL (4:2), a zagrebački Dinamo pokazao da je pod vođstvom trenera crnogorskih korijena Nenada Bjelice ozbiljan tim, jer je savladao Anderleht u Briselu sa 2:0.

Grupa A

Bajer - AEK Larnaka 4:2 (Haverc 44, Alario 49, 88, Brant 90+2 - Tričkovski 25, Raspas 90+1)

Cirih - Ludogorec 1:0 (Palson 84)

Grupa B

Rosenborg - Lajpcig 1:3 (Džebali 79 - Ogustan 12, Konate 54, Kunja 61)

Salcburg - Seltik 3:1 (Dabur 56, 73p, Minamino 61 - Eduar 2)

Grupa C

Bordo - Kopenhagen 1:2 (Sanhari 84 - Sotiriju 42, Skov 90+2)

Zenit - Slavija 1:0 (Kokorin 80)

Grupa D

Anderleht - Dinamo Zagreb 0:2 (Hajrović 19p, Gojak 68)

Fenerbahče - Spartak Trnava 2:0 (Slimani 52, 69)

Grupa E

Karabag - Arsenal 0:3 (Papastatopulos 4, Smit-Rou 53, Genduzi 80)

Vorskla - Sporting 1:2 (Kulah 10 - Montero 90, Kabral 90+3)

Grupa F

Milan - Olimpijakos 3:1 (Kutrone 70, 79, Iguain 76 - Gerero 14)

Betis - Didelanž 3:0 (Sanabrija 57, Lo Selso 80, Teljo 88)

Grupa G

Rendžers - Rapid Beč 3:1 (Morelos 43, 90+4, Tavernije 83p - Beriša 42)

Spartak Moskva - Viljareal 3:3 (Ze Luiš 34p, 82, Melgareho 85 - Ekambi 13, Fornals 49, Kasorla 90+6p)

Grupa H

Apolon - Marsej 2:2 (Marković 74, Zelaja 90+1 - Paje 50, Gustavo 67)

Ajntraht Frankfurt - Lacio 4:1 (Da Košta 4, 90+4, Kostić 28, Jović 52 - Parolo 23)