Barselona nadmoćna u gradskom derbiju

Lionel Mesi i Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.12.2016. 21:57h

Serija Espanjola bez poraza je trajala 10 zvaničnih utakmica, u tom nizu je pobijedio i Barselonu u prijateljskom meču, ali je baš protiv gradskog rivala morao da se pomiri sa neuspjehom.

"Blaugrana" je dominirala, savladala Espanjol sa 4:1 i smanjila zaostatak za vodećim Realom na tri boda. Doduše, uz utakmicu više.

Luis Suares je u 18. minutu iskoristio savršenu asistenciju Andresa Inijeste i pogodio za 1:0, da bi u 67. poslije dar-mara Lionela Mesija lako sproveo loptu u mrežu.

Na 3:0 je već minut kasnije povisio Đordi Alba, a David Lopes je u 79. postigao utješni pogodak za goste.

Suares je odličan meč zaokružio asistencijom Mesiju u 90. minutu za konačnih 4:1.

Barcelona vs Espanyol 4-1 RESUMEN Y GOLES 18 12... by YNWAHD

Argentinac se tako izjednačio sa Urugvajcem na čelu liste strijelaca Primere sa po 12 pogodaka.

Fudbaleri Deportiva očekivano su pobijedili Osasunu sa 2:0, u 16. kolu španske Primere.

Strijelci u La Korunji su bili Florin Andone u 7. i Rajan Babel u 42. minutu.

Deportivo je zabilježio važnu pobjedu u borbi za opstanak. Taj klub je sada 15. sa 16 bodova.

Osasuna je izgubila šestu utakmicu zaredom i posljednja je u španskom prvenstvu sa sedam bodova, pet manje uz utakmicu više od Valensije, koja je na mjestu koje garantuje opstanak.