Saul obradovao "kolćonerose", Sevilja deklasirala Malagu za drugo mjesto

Stefan Savić igrao 90 minuta, Viljareal lako slavio u Hihonu 3:1...
Saul, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2016. 22:00h

Atletiko posljednje tri utakmice u Primeri i Ligi šampiona nije postigao gol, govorilo se o krizi u Madridu, a tenziju je donekle umanjila pobjeda nad Las Palmasom.

Na "Visente Kalderonu" je bilo 1:0, iako Atletiko nije briljirao, a gol odluke dao je Saul Njiges u 59. minutu kada je sa 20 metara majstorski plasirao loptu u mrežu gostiju.

Madriđani su ovom pobjedom prekinuli mini seriju od dva neuspjeha (remi sa Espanjolom, pa poraz od Viljareala) i nastavili borbu za četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

1-0 Saul Niguez Goal HD 17.12.2016 HD by denysenathan

"U prvom poluvremenu smo imali nekoliko prilika, morali da damo gol, ali nismo. U nastavku smo pogodili, ali je i protivnik pokušao da nas ugrozi iz nekoliko dobrih situacija. Ipak, mislim da smo doro odgovorili kontranapadima protiv tima koji želi da ima posjed lopte", rekao je Dijego Simeone.

Četvrtu poziciju drži Viljareal, koji je rutinski savladao Sporting u Hihonu sa 3:1.

Džonatan dos Santos, Nikola Sansone, pa Alešandre Pato su donijeli velikih 0:3 na „Molinonu”, a poraz domaćina je ublažio Karmona.

Спортинг Хихон - Вильярреал (Обзор матча) "MyFootball.ws" от MyFootball.ws - Футбол онлайн на Rutube.

"Žuta podmornica" ima 29 bodova, koliko i Sosijedad, koji ne posustaje.

Baskijski tim je slavio u Granadi rezultatom 2:0 nakon što je slomio otpor domaćina sredinom drugog poluvremena - upisali su se Hon i Huanmi...

Гранада - Реал Сосьедад 0:2. Обзор матча. Испания. Ла Лига 2016/17. 16 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Tako je Atletiko i nakon ovog kola ostao na šestom mjestu sa bodom manje od Viljareala i Sosijedada.

A Sevilja je deklasirala Malagu (4:1) i makar do sjutra veče i katalonskog derbija preskočila Barselonu na drugom mjestu.

Tim Horhea Sampaolija je bio nemilosrdan na "Pishuanu", pa je već u 35. minutu vodio sa 4:0 - strijelci su bili Vijeto (dva puta), Ben Jeder i Vitolo.

All Gols Sevilla FC 4-1 Málaga CF - 17.12.2016 by Match-Interview

Sevilja - Malaga 4:1 (Vijeto 25, 28, Ben Jeder 34, Vitolo 35 - Ramires 64)

Sporting Hihon - Viljareal 1:3 (Karmona 89 - Dos Santos 12, Sansone 19, Pato 74)

Atletiko Madrid - Las Palmas 1:0 (Saul 59)

Granada - Sosijedad 0:2 (Hon 56, Huanmi 69)

Nedjelja: Leganes - Eibar, Deportivo - Osasuna (18.30), Barselona - Espanjol (20.45).

Ponedjeljak: Atletik Bilbao - Selta.

Odigrano u petak: Alaves - Betis 1:0.

Odloženo: Valensija - Real Madrid.