Lajpcig ima isto bodova koliko i Bajern, Šalke nastavio niz

Lajpcig, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.11.2016. 18:35h

Nakon 10 kola u Bundesligi Bajern je prvi i to je očekivala cijela Njemačka.

Niko, međutim, nije vjerovao da će bavarskom gigantu na prvom mjestu društvo praviti novi bundesligaš Lajpcig.

Lajpcig je uz Bajern i Hofenhajm jedini tim koji nema poraz u prvenstvu do sada, a danas je na svom terenu upisao sedmi trijumf - pao je Majnc, bilo je 3:1.

Verner je sa dva gola do poluvremena riješio meč, a između njegovih pogodala se upisao i Šveđanin Forsberg.

Sve što su uradili gosti bilo je da daju počasni gol, uradili su to preko Bela 15 minuta prije kraja.

Лейпциг 3:1 Майнц | Немецкая Бундеслига 2016/17 | 10-й туp | Обзор матча от Обзоры футбольных матчей на Rutube.

Šalke je nastavio sjajnu seriju, koja je krenula nakon užasnog početka sezone i pet poraza u isto toliko mečeva.

"Kraljevsko-plavi" su savladali Verder sa 3:1, što im je bila sedma pobjeda u posljednjih devet mečeva, uz dva remija.

Alesandro Šopf je dao dva gola za domaće, a jedan je postigao Nabil Bentaleb. Za goste je precizan bio novi reprezentativac Serž Gnabri, koji je pogodio za 2:1 u 42. minutu iz penala.

Шальке - Вердер 3:1. Обзор матча. Немецкая Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.