Liverpul u velikom stilu do prvog mjesta, Pogba i Ibra lansirali Junajted

Šestica "redsa" protiv Votfoda, remi u derbiju sjevernog Londona
Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.11.2016. 18:39h

Londonski derbi između Arsenala i Totenhema završen je bez pobjednika, "tobdžije" su propustile šansu da dođu na vrh tabele i sada imaju isti broj bodova kao Mančester siti, a jedan manje od Čelsija...

Sve to je iskoristio Liverpul koji će nakon goleade dvonedjeljnu pauzu provesti na prvom mjestu.

"Redsi" nisu imali milosti, na "Enfild roudu" je deklasiran Votford sa čak 6:1, pa tim Jirgena Klopa ima bod više od Čelsija, a dva od Sitija i Arsenala...

Ливерпуль - Уотфорд 6:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 11 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sadio Mane i Kutinjo su u 27. i 30. minutu praktično riješili meč, a Emre Džan je golom u finišu prvog dijela najavio debakl ekipe Italijana Valtera Macarija.

U nastavku, kada je sve uveliko bilo riješeno, pogodio je i Roberto Firmino, pa još jednom raspucani Mane i na kraju Žoržinio Vajnaldum.

"Rezultat je divan, a naše mogućnosti zastrašujuće. Ipak, Siti protiv Barse nije bio loš, Čelsi protiv Evertona takođe, Arsenal i Totenhem su ozbiljni... Da li vam je jasno koliko moramo da budemo dobri da bismo bili ispred tih ekipa", rekao je Jirgen Klop i nastavio:

"Nema šta da se slavi. Naša obaveza kada obučemo crveni dres je da igramo ovako. Sve što smo uradili do sada je veoma dobro, ali čeka nas još mnogo posla", istakao je Njemac.

A u Londonu, Arsenal i Totenhem su zaslužili po bod. Arsenal je poveo u 42. minutu - Mesut Ozil je ubacio iz prekida, a Austrijanac Kevin Vimer proletio kroz vazduh I zatresao sopstvenu mrežu, a u 51. Totenhem je izjednačio.

Арсенал - Тоттенхэм 1:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 11 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Musa Dembele je bio u prodoru, startovao je Loran Košjelni, a sudija Klatenburg pokazao na penal, blago rečeno je odluka arbitra bila diskutabilna.

Siguran je sa bijele tačke bio Hari Kejn, a gosti su imali šansu za pobjedu kada je slobodan udarac Kristijana Eriksena završio na stativi gola Petra Čeha.

Konačno je rutinsku pobjedu ostvario Mančester junajted - odradio je Svonsi na "Libertiju" sa 3:1.

Pol Pogba je načeo "labudove", a onda se s dva pogotka istakao Zlatan Ibrahimović - prvi koji je dao bio je ukupno 25.000. u istoriji Premijer lige.

Hal - Sautempton 2:1

Snodgras 61, Doson 63 - Ostin (penal) 6.

Liverpul - Votford 6:1

Mane 27, 60, Kutinjo 30, Džan 43, Firmino 57, Vajnaldum 90+1 - Janmat 75.

Arsenal - Totenhem 1:1