Barselona sigurna protiv Selte, Grizman sa penala skratio muke Atletiku

Katalonci su do 11. pobjede u sezoni došli kod kuće protiv Selte sa 2:0.
819 pregleda 0 komentar(a)
Antoan Grizman
Ažurirano: 22.12.2018. 19:40h

Barselona je zadržala tri boda prednosti u odnosu na Atletiko Madrid.

Sve je odlučeno u prvom poluvremenu. Prvo je Dembele sproveo loptu u mrežu u 10. minutu, nakon što je golman gostiju odbranio šut Mesija.

Potom je Mesi u posljednjem minutu prvog poluvremena pogodio nakon asistencije Albe.

Atletiko je na stadionu "Vanda Metropolitano" savladao Espanjol 1:0, a meč je odlučen golom francuskog asa, Antoana Grizmana sa 11 metara.

Atletiko je stigao do devet pobjede u prvenstvu, dok je Espanjol upisao šesti uzastopni poraz.

Madriđani su čekali gotovo čitavo prvo poluvrijeme da bi stvorili kakvu-takvu šansu, dok je za to vrijeme Jan Oblak bar tri puta odličnim intervencijama spriječio Espanjol da povede.

I onda se dogodile jedna nesmotrenost gostiju, oštar start na Kokeu u kaznenom prostoru, koji je dao je Atletiku priliku da zatrese mrežu iz penala i tako preuzme kontrolu.

Tu šansu nije propustio Antoan Grizman, koji je 200. golom u karijeri (za klubove i reprezentaciju Francuske) postavio i konačan rezultat.

Grizmanu je to četvrti pogodak u posljednja tri kola Primere (drugi sa bijele tačke), nakon samo tri pogotka u prvih 14 kola.

Naš Stefan Savić je odigrao čitav meč za Atletiko.

U prvom meču dana, fudbaleri Betisa i Eibara igrali su neriješeno 1:1.

Do jedine dvije pobjede u prvenstvu, Atletik Bilbao je došao golovima u nadoknadi. Protiv Valjadolida je na takav način ostao bez dva boda.

Ne mnogo uzbudljivu utakmicu na San Mamesu obilježio je nesvakidašnje izveden penal 37-godišnjeg Arica Aduriza. Iskusni centarfor u 45. minutu šutirao je sa bijele tačke bez zaleta, "iz koljena" i milimetarsku precizno pogodio mrežu Valjadolidovog gola. Pogodio je golman Đordi Masip u koju će stranu ići lopta, ali nije uspio da odbrani.

Sve je išlo ka tome da domaćin upiše pobjedu, ali trenutak nepažnje odbrambenih igrača u posljednjem od tri minuta nadoknade, skupo je koštao Baske. Lopta je uz mnogo sreće došla do Plana, a on snažnim udarcem iz blizine pogodio za 1:1.

Taj bod mnogo više odgovara gostima, koji su na 11. mjestu tabele, dok bi Atletik poslije nedjeljnih utakmica mogao da se nađe u zoni ispadanja.

Betis je vodio od 21. minuta golom Antonija Sanabrije. U 72. je iz penala izjednačio Fabio Oreljana.

Betis je prekinuo niz od tri pobjede. Sada je šesti na tabeli sa 26 bodova.

Eibar sa 21 bodom zauzima 11. mjesto na tabeli španskog prvenstva.