Slovačka iznenadila u Augzburgu, Španija bolja od BiH

Rival Crne Gore u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, Rumunija, poražena je u Torinu od Ukrajine (4:3)
Julijan Draksler, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.05.2016. 20:39h

Evropsko prvenstvo počinje za 12 dana, a svjetski prvak ima razloga za brigu - Njemačka je u kišnom Augzburgu izgubila od Slovačke sa 3:1.

„Šareni” sastav Joahima Leva je poveo golom Marija Gomesa iz penala u 13. minutu, ali su gosti preokrenuli preko Mareka Hamšika u 41. i Mihala Đuriša u 44.

Kada je Juraj Kucka pogodio za 3:1 u 52. minutu, bilo je jasno da će Slovaci trijumfovati.

Španija, koja će braniti titulu u Francuskoj, nije dozvolila iznenađenje. „Crvena furija” je u švajcvarskom Sankt Galenu savladala BiH sa 3:1.

Napadač Selte Nolito je sa dva prelijepa gola istakao kandidaturu za startnu postavu tima Visentea del Boskea, a konačni rezultat je postavio Pedro Rodriges u 93.

U međuvremenu je Emir Spahić dva puta skrenuo pažnju na sebe - dao je gol u 29. minutu, a dobio crveni karton u 45.

Albanija je u Austriji pobijedila Katar sa 3:1, a rival Crne Gore u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, Rumunija, poražena je u Torinu od Ukrajine (4:3).

Torže je donio prednost „trikolorima”, ali su Zozulja, Zinćenko, Konopljanka i Jarmolenko donijeli nedostižnih 4:1 četi Mihaila Fomenka.