Triler u Milanu: Lautaro srušio Napoli u 91. minutu

963 pregleda 0 komentar(a)
Lautaro Martines, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.12.2018. 22:34h

Praznični fudbalski dan u Seriji A zaključen je dramatičnim derbijem na milanskoj "Meaci" i pobjedom Intera nad Napolijem 1:0.

Gol odluke postigao je Lautaro Martines u 92. minutu, samo 30-ak sekundi nakon što su gosti imali zicer za pobjedu.

Asamoa je na gol liniji bravurozno zaustavio šut Zjelinskog, da bi u sljedećem napadu Interov Argentinac pogodio sa desetak metara na asistenciju Baldea.

Zjelinski je mogao da donese pobjedu Napoliju, ali je tragičar i Kulibali, koji je desetak minuta prije kraja dobio drugi žuti karton i ostavio svoj tim sa igračem manje... U posljednjim trenucima meča crveni karton je dobio i Insinje, zbog protesta.

Napadača Napolija čeka, vjerovatno, žestoka kazna čeka, jer je, čini se, pljunuo, pa ošamario Baldea, ali to sudija Macoleni nije vidio...

Nakon poraza Napolija, Juve je uvećao prednost na vrhu na devet bodova, uprkos remiju u Bergamu (2:2). Inter se učvrstio na trećem mjestu...