Velika pobjeda mladih: Crna Gora savladala Belgiju u gostima

27 komentar(a)
Vukan Savićević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.03.2016. 17:07h

Senzacija u Luvenu - mlada fudbalska reprezentacija je oživjela šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Tim Mojaša Radonjića je pobijedio Belgiju u gostima sa 2:1 s kojom se i izjednačio na drugom mjestu na tabeli grupe 1.

Belgium national under-21 football team 0 - 1 Montenegro national under-21 football team / Goal by Dusan Lagator !#pxs11 #13emehomme #13deman #U21BelMon

Posted by proximus11 on Monday, March 28, 2016

Veliki trijumf protiv jedne od najcjenjenijih evropskih reprezentacija donijeli su Dušan Lagator i Vukan Savićević, koji su pogađali u 6. i 41. minutu, a nadu Belgijancima da mogu da izbjegnu poraz dao je Teo Bongonda u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

Belgium national under-21 football team 0 - 2 Montenegro national under-21 football team / Goal by Vukan Savicevic !#pxs11 #13emehomme #13deman #U21BelMon

Nastavak je potpuno pripao domaćinu koji su napadali na sve načine, ali se mreža odličnog Suada Ličine nije tresla...

Belgium national under-21 football team 1 - 2 Montenegro national under-21 football team / Theo Bongonda !#pxs11 #13emehomme #13deman #U21BelMon

Crnogorski fudbaleri su martovski dio kvalifikacija odradili sa šest bodova (u srijedu su bili bolji od Malte), a naredne mečeve igraju u septembru - rivali su Česi u Podgorici i Letonci u gostima.

Belgija - Crna Gora 1:2 (1:2)

Luven - Stadion "Den Dref". Sudija: Radu Petresku (Rumunija). Strijelci: Bongonda u 45. za Belgiju, Lagator u 6. i Savićević u 41. za Crnu Goru. Žuti kartoni: De Sart (Belgija), Hočko, Kosović (Crna Gora).

Belgija: Ref, Fiore, Hejlen, Pret, De Sart, Musonda, Foket (81. Šrajvers), Tilemans (66. Trosar), Kajembe, Giljom, Bongonda (64. Dijerk).

Crna Gora: Ličina, Tučević, Kopitović, Kartal, Vico, Lagator, Kosović, Boljević (72. Vušurović), Janković (90. Pepić), Savićević (60. Hočko), Jovović.