Seul gazi u LŠ Azije, novi gol Damjanovića

Boske je u pobjedi nad kineskim Šandong Lunengom pogodio u 68. minutu, fantastičnim udarcem lijevom nogom sa 15-ak metara.
2 komentar(a)
Dejan Damjanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.03.2016. 17:16h

Crnogorski reprezentativac Dejan Damjanović postigao je svoj drugi gol u ovogodišnjem izdanju azijske Lige šampiona, u ubjedljivom trijumfu Seula na gostovanju kineskom Šandong Lunengu - 4:1.

Boske je pogodio za 3:1 u 68. minutu, fantastičnim udarcem lijevom nogom sa 15-ak metara.

Seul se trećom pobjedom u trećoj utakmici učvrstio na na čelu grupe G, uz impresivnu gol razliku, čak 14:2.

Prije Šandonga, ekipa iz glavnog grada Južne Koreje savladala je japansku Hirošimu sa 4:1 i Buriram sa Tajlanda 6:0.

Damjanović (34 godine) se nije našao na prvom spisku novog selektora fudbalske reprezentacije Crne Gore Ljubiše Tumbakovića, koji je obrazložio da ga nije pozvao "jer ga dobro poznaje" i "jer je u ozbiljnim fudbalskim godinama da bi ga provjeravao".

"Nije bilo potrebe da prevaljuje toliki put kada mu je prvenstvo u toku. Damjanović je igrač koji će u svakom momentu moći da nam pomogne", kazao je Tumbaković.

Za reprezentaciju Crne Gore Damjanović je odigrao 30 utakmica i postigao osam golova.