Barsina 11. pobjeda u nizu, trio MSN stigao do brojke 100, Atletiko osvojio „Mestalju”

Barselona, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.03.2016. 21:35h

Ništa se ne mijenja u vrhu u Primeri - Barselona je odradila rutinski još jedan meč i vezala 11. pobjedu u ligi ove sezone.

"Stradao" je Eibar kod kuće, kojem nije pomoglo ni to što je Luis Enrike bio prinuđen da razbije pakleni trio i na teren pošalje Lionela Mesija i Luisa Suaresa, bez Nejmara.

Koliko je Brazilac falio Barsi govori rezultat - bilo je 4:0, pa je "blaugrana" ove sezone već dala 78 golova u Primeri, tri manje od Real Madrida.

Munir El Hadadi je već u 8. minutu na pas Suaresa donio prednost lideru šampionata, a Lionel Mesi je u finišu prvog poluvremena stavio do znanja da problema ne može da bude.

Argentinac je potom pogodio iz penala u 86, a konačan rezultat je postavio Suares u 84, što mu je 26. pogodak u Primeri ove sezone.

Gol Urugvajca za 4:0 ukupno je 100. u sezoni koji su postigli on, Mesi ili Nejmar u svim takmičenjima za Barselonu.

Suares se upisao 42 puta, Mesi 35, a Brazilac 23 puta...

Atletiko Madrid se vratio na minus osam u odnosu na Katalonce, jer je odličnom igrom u 2. poluvremenu osvojio "Mestalju" (3:1).

"Kolćonerosi" su poveli preko Antoana Grizmana u 24. minutu, da bi Denis Čerišev izjednačio u 28.

Dijego Simeone je, međutim, po ko zna koji put pogodio sa izmjenama, jer su golove sa pobjedu dali rezervisti Fernando Tores 72. u i Janik Fereira-Karasko u 85. minutu.

Atletik Bilbao je prvi put u sezoni stigao do 6. mjesta, jer je u Hihonu savladao Sporting sa 2:0.

Baskijcima su treću uzastopnu pobjedu donijeli Benjat Ećebarija u 27. i Oskar de Markos u 59. minutu.

Valensija - Atletiko M. 1:3

Čerišev 28 - Grizman 24. F. Tores 72, Fereira-Karasko 85.

Eibar - Barselona 0:4

El Hadadi 8, Mesi 41, 76 (penal), Suares 84.

Betis - Granada 2:0