Braga prva u osmini finala

Portugalci na jedvite jade (2:2) sačuvali pobjedu od 1:0 protiv Siona iz prve utakmice
2 komentar(a)
Braga, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.02.2016. 19:23h

Braga je prva ekipa koja se plasirala u osminu finale Lige Evrope - Portugalci su na svom stadionu na jedvite jade (2:2) sačuvali prednost od 2:1 ostvarenu protiv Siona u prvoj utakmicu u Švajcarskoj.

Gosti su dva puta vodili, domaći oba puta stizali rezultat, da bi napadač Siona Rufli u posljednjim sekundama utakmice uzdrmao prečku... Da je lopta ušla u gol, Sion bi prošao dalje.

Oba gola za švajcarski tim postigao je Grk Gekas, u 16. i 29. minutu, dok su strijelci za Bragu bili Žosue iz penala u 27. i Stojilković u 48. minutu.

Crnogorski reprezentativci nisu igrali iz različitih razloga - Nikola Vukčević (Braga) bio je suspendovan, a Elsad Zverotić (Sion) povrijeđen.